logo

Hangi Aktivite veya Egzersiz Kaç Kalori Yaktırır?

Paylaş:

Aktiviteler

Aktiviteler

Aktivite Kalori Yakımı Hesaplama

Gün içine yaptığımız sıradan işler bile bize kalori yaktırır. Tabi ki egzersiz sırasında günlük işlerimizde olduğundan çok daha fazla kalori yakarız. Besinlerden aldığımız kalorilerden daha fazlasını harcamak kilo vermemizi sağlayacaktır.

Hangi besinde ne kadar kalori var? sorusunun cevabını sitemizin 'Beslenme' bölümünde 'Besin Değer Tabloları' kısmında bulabilirsiniz. Bu sayfamızda ise günlük yaptığımız çeşitli aktivitelerden, çeşitli egzersizlere kadar acaba neyi ne kadar sürede yaparsak kaç kalori yakarız sorunuza cevap olacak hesaplama tablosunu bulacaksınız.

Öncelikle aşağıdaki form alanında açılır menüden bir aktivite veya egzersiz seçin. Sonra onun altındaki kısma kilonuzu kilogram cinsinden yazın. Son olarak da süre seçin. Hesapla butonuna bastığınızda, seçtiğiniz aktiviteye ve kilonuza göre seçtiğiniz sürede kaç kalori harcayacağınızı gösterecektir.

Ne Kadar Kilo Verebilirsiniz?

Hangi aktivitenin kaç kalori yaktırdığını öğrendikten sonra "1 kg verebilmek için bu aktiviteyi/egzersizi kaç dakika yapmalıyım?" sorusunun cevabını da merak edeceğinizi bildiğimizden "Sonuç" bölümünde bunu da hesaplattık. Spor ve sağlıklı yaşamla ilgili her şey için sporeva.com sitemizi takip edin. Bu sayfayı paylaşmayı unutmayın 😃

© 2020 - Sporeva.com
Gizlilik İlkemiz Hakkımızda İletişim

Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz!

Web Tasarım