Yeniliklerden Haberdar Ol
Üye Girişi   /   Yeni Kayıt

Özer Baysaling

Özer Baysaling

Özer Baysaling Kimdir?

1941 İstanbul doğumlu olan Özer Baysaling, vücut geliştirme sporunun duayeni, büyük spor adamı ve antrenördür.

1972 yılında Kadıköy Feneryolu'nda Herkül adlı spor tesisini kurmuştur. Bugüne kadar Türkiye'de en çok şampiyon sporcu yetiştiren eğitmendir. 

1981 yılında Arnold Schwarzenegger'in ricasıyla vücut geliştirmenin zirvesi olan 'Mr. Olympia' yarışmasına antrenör-yönetici olarak katılmıştır.

Bu arada üç ay süre ile Amerika'nın çeşitli şehirlerinde, vücut geliştirme, kondisyon, fitness, zayıflama ve spor sakatlıkları tedavileri üzerine araştırmalarda bulunmuştur.

50 yılı aşkın zamandır sporun içinde olan Özer Baysaling, Vücut Geliştirme Derneği Başkanlığı, Federasyon Teknik Komite Başkanlığı, Milli Takımlar Baş Antrenörlüğü, Uluslararası Jüri Üyeliği gibi görevlerde bulunmuştur.


Özer Baysalin´in Kitapları

Sporcu, antrenör, spor salonu işletmecisi ve hakem olarak uzun yıllar boyunca edindiği tecrübeleri genç sporculara aktarmak amacıyla yazdığı kitaplarla bu alandaki büyük bir boşluğu doldurmuştur.

Erol Uğur´la birlikte yazdığı Herkes İçin Spor, bu alanda ders kitabı olarak okutulmaktadır.
Bunun yanında Hard Drive Bodybuilding, Aletsiz Vücut Geliştirme, Sporda Her Yönüyle Doping, Spor ve Cinsel Performans, Kendi Kendine Egzersizler ve Formda Kalma adlı spor kitapları bulunmaktadır.

Yazarın Sitemizdeki Yazıları

Willet Diyeti Piramidi Nedir? Esasları Nelerdir?

Willet Diyeti Piramidi Nedir? Esasları Nelerdir?

Şu anda en kapsamlı ve güvenilir beslenme diyetinin Willett diyeti olduğu uzmanlar tarafından ifade edilmektedir. Bu diyet Harvard Halk Sağlığı Fakültesi Beslenme Bölüm Başkanı Prof. Dr. Walter Willett tarafından geliştirilmiştir.
Sportif Çalışmaların Cinsel Faaliyete Olumlu Etkileri

Sportif Çalışmaların Cinsel Faaliyete Olumlu Etkileri

Spor yapanlarda, rahatça cinsel istek duyarak tahrik olma dereceleri artıyor. Cinsel doyuma ulaşmada daha rahatlar ve sık seks yapma ihtiyacı duyuyorlar. Ayrıca daha çok orgazma ulaşıyor.
Bazal Metabolizma Kas ve Yağ Oranınız İçin Çok Önemli

Bazal Metabolizma Kas ve Yağ Oranınız İçin Çok Önemli

Kilo vermek için bazal metabolizmanın hızlandırılması ve günlük kalori gereksinimi ayarlanması gerekir. Diyet yaparken gerekli karbonhidrat ve protein alınmalı, vücudun kas yapısını azaltmayacak çalışmalar düzenlenmelidir.
Sporcunun Alması Gereken Günlük Besin Miktarı Ne Olmalıdır?

Sporcunun Alması Gereken Günlük Besin Miktarı Ne Olmalıdır?

Sadece dengeli beslenme sporcunun başarısını için yeterli değildir. Sporcu yaptığı spora göre, özel olarak beslenmesi gerekir. İşte size, sporcu beslenmesi için temel olacak önemli bilgiler.
Sporun Cinselliğe Etkileri Nelerdir?

Sporun Cinselliğe Etkileri Nelerdir?

Sporun cinselliğe psikolojik açıdan etkisi nedir? Sporun cinselliğe bedensel açıdan etkisi nasıldır? Spor hormonları nasıl etkiler?
Geri Dön Geri Dön

Sponsor Ürünler / Sponsorumuz Bodydrom.com

Bizden Fiyat Almadan Sporcu Gıdası veya Giysisi Almayın. Size Özel İndirimler İçin WhatsApp'tan Yazın 0549 445 90 90
Sorumluluk Reddi Bir egzersiz veya beslenme programına başlamadan önce doktorunuza danışınız. Sitemizdeki bilgiler teşhis ve tedavi yerine geçmez. Korunma, belirtiler hakkında bilgilendirerek erken teşhisi sağlama gibi kamu yararına yöneliktir. Teşhis ve tedavi ancak kişinin, konunun uzmanı doktor tarafından görülmesiyle yapılabilir.

© 2002-2019
Bizi Takip Edin!