logo

Crunch Egzersizi

Crunch Egzersiz Resmi
 • Paylaş:
 • Çalışan Kaslar: Rectus Abdominis
 • Kasların Görevi: Öne, arkaya ve yana eğilmeleri yaptırır.
 • Kullanılan Ekipman: Sadece Vücut
 • Spor Branşları: Bütün spor branşlarında ve omurganın korunmasında çok önemlidir.
 • Uygulama: En temel mide ve karın egzersizlerinden biri olan cunch aynı zamanda en etkili karın egzersizlerindendir, tabi doğru yapıldığı zaman.

  Çok uzun yıllara dayanan spor eğitimciliğimiz boyunca insanların en çok yanlış yaptığı hareketin crunch olduğunu izledik.. Güzel bir karına sahip olmak isteyen insanlar kendi kendilerine, bırakın yapmayı - seyretmesi bile acı veren, bir crunch egzersizi yaratmışlardır.

  Size işkenceyi azaltmanız ve crunch'ın size sağlayabileceği faydaları elde edebilmeniz için crunch'ı adım adım öğreteceğiz.

  UYGULAMA:
  Resimde görüldüğü gibi sırtüstü yere uzanın. Ayak tabanlarınız tamamen yere bassın, bacaklarınız ve dizler gövde 90 derecelik bir açı oluştursun. Eller birbirine kenetlenmiş durumda baş arkasında veya göğsün üzerinde birleştirilsin. Bu durumda nefes vererek mide kaslarınızı kasarak öne doğru ve belinizi yerden kaldırmadan gövdenizi bükmeye çalışın, fakat çok fazla öne gelmeden ve belinizi zorlamadan, tekrar başlangıç durumuna doğru sırtınız tekrar yere temas edinceye kadar yavaşça geri gidin. Hareketin tepesinde 2 saniye durun ve karın kaslarınızı kasabildiğiniz kadar kasın. Gün aşırı 10-20 tekrar ve 3 set en iyi neticeyi verecektir.

  Hareket esnasında ellerinizle başınıza veya ensenize baskı yapmayın. 10 tekrar ile başlayın ve 1 ay içinde kontrollü ve yavaş uygulamak koşuluyla 40 tekrara kadar çıkın. Hareketi doğru yapmak için omuzlarınızı yerden sadece 15-20 santimetre kaldırmanız gerekli. Mide ve Karın kaslarınızın her fibrilini zorla yorarak çalıştıklarını hissedin. Hareket orta mide kaslarını çalıştıracaktır.

Bu Bölgeyi Çalıştıran Diğer Egzersizlerden Bazıları

Knee Curl

Knee Curl

Çalışan Kaslar:

Hips Lift

Hips Lift

Çalışan Kaslar:

Alternative Knee Raise

Alternative Knee Raise

Çalışan Kaslar:

Lying Crunch

Lying Crunch

Çalışan Kaslar:

Sit-Up

Sit-Up

Çalışan Kaslar:

© 2020 - Sporeva.com
Gizlilik İlkemiz Hakkımızda İletişim

Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz!

Web Tasarım