Yeniliklerden Haberdar Ol
Üye Girişi   /   Yeni Kayıt

ALTERNATE HEEL TOUCHERS

Alternate Heel Touchers

Çalışan Kaslar:
External Obliques, Internal Oblique, Rectus Abdominis

Kasların Görevi: Gövdenin eğilme ve bükülme hareketlerini yaptırır, hareket sırasında frenleyici rol oynayarak omurganın korunmasını sağlar.

Kullanılan Ekipman: Sadece Vücut

Spor Branşları:
Hem bütün spor branşları hem de vücudun sağlam ve estetik görünüşü için çok önemlidir.

Uygulama:
Düz bir zemin üzerine, eller iki yana uzatılarak sırt üstü uzanılır. Kalça ve bacaklar yere dik açı oluşturacak biçimde ve dizler bükülü ve ayaklar birbirinden 45-60 cm.lik açıklıkta yerde sabitleştirilir. Bu durumda gövde mide kasları sıkıştırılmak suretiyle sağ el ile sol topuğa değecek kadar kaldırılır ve tekrar sırt yere doğru yavaşça indirilir ve bu defa sol el ile uzanılarak ve gövdeyi tekrar mide kaslarını sıkıştırmak suretiyle sağ topuğa el ile dokunulmaya çalışılarak devam edilir. Hareket kontrollü ve yavaş yapılmalıdır. Gövde yukarıya kaldırılırken nefes verilir,indirilirken alınır. Her iki tarafa yapılan hareket 1 sayılr ve çok tekrarlı çalışılır.

Geri Ok Geri Dön

Reklam
Spor Fırsatları

Aynı Bölgeyi Çalıştıran Diğer Egzersizler

Sponsor Ürünler / Sponsorumuz Bodydrom.com

Bizden Fiyat Almadan Sporcu Gıdası veya Giysisi Almayın. Size Özel İndirimler İçin WhatsApp'tan Yazın 0549 445 90 90
Sorumluluk Reddi Bir egzersiz veya beslenme programına başlamadan önce doktorunuza danışınız. Sitemizdeki bilgiler teşhis ve tedavi yerine geçmez. Korunma, belirtiler hakkında bilgilendirerek erken teşhisi sağlama gibi kamu yararına yöneliktir. Teşhis ve tedavi ancak kişinin, konunun uzmanı doktor tarafından görülmesiyle yapılabilir.

© 2002-2019
Bizi Takip Edin!