Yeniliklerden Haberdar Ol
Üye Girişi   /   Yeni Kayıt

BENCH DIPS

Bench Dips

Çalışan Kaslar:
Orta Triceps, Dış Triceps

Kasların Görevi: Triceps kasları kolların tüm itici hareketleri yapmasını sağlar.

Kullanılan Ekipman: Sadece Vücut

Spor Branşları:
Güç ve mücadele sporlarında çok önemli fonksiyonları vardır.

Uygulama:
Karşılıklı ve uzunlamasına ve birbirine paralel konmuş iki bench’in arasına bacaklar bir bench'in, eller de diğer bench'in kenarına yerleştirilerek uygulanır.
Omuz genişliği kadar bir açıklıkla Bench’lerin birine ayaklar topuk kısımlarını sabitleştirmek suretiyle ve düz olarak uzatılır, diğerinin kenarlarına da, sırt bech'e dönük olarak, bench'in kenarına omuz genişliği kadar bir açıklıkla avuç içleri parmaklar bench'in kenarını kavramak suretiyle yerleştirilir, bu durumda gövde tamanen iki bench arasında ayaklar karşıdaki diğer bench'in üzerinde ve topuklşardan sabitleştirilmiştir. Bu noktadan itibarenn nefes alınarak, gövde, kalçalar yere en yakın mesafeye gelinceye kadar indirilir ve nefes verilerek tekrar, kollar düzelinceye ve triceps kaslarında tam bir kasılma hissedilinceye kadar yukarıya kaldırılır. Dikkat edilmesi gereken husus en alt noktaya inildiğinde kollar ile gövde arasında 90 dereceyi hafif geçebilecek bir açıyı korumak ve tüm hareket boyunca kaslardaki gerilmeyi devam ettirmektir. Bu açı daha fazla olursa omuzlarda sorun yaşanabilir. Hareket bacaklar üzerine ilave ağırlık koymak suretiyle veya bu hareket için dizayn edilmiş “Triceps Dips” makinesinde de uygulanabilir.

Geri Ok Geri Dön

Reklam
Spor Fırsatları

Sponsor Ürünler / Sponsorumuz Bodydrom.com

Bizden Fiyat Almadan Sporcu Gıdası veya Giysisi Almayın. Size Özel İndirimler İçin WhatsApp'tan Yazın 0549 445 90 90
Sorumluluk Reddi Bir egzersiz veya beslenme programına başlamadan önce doktorunuza danışınız. Sitemizdeki bilgiler teşhis ve tedavi yerine geçmez. Korunma, belirtiler hakkında bilgilendirerek erken teşhisi sağlama gibi kamu yararına yöneliktir. Teşhis ve tedavi ancak kişinin, konunun uzmanı doktor tarafından görülmesiyle yapılabilir.

© 2002-2019
Bizi Takip Edin!