Yeniliklerden Haberdar Ol
Üye Girişi   /   Yeni Kayıt

BENT OVER DUMBBELL REAR DELT RAISE WITH HEAD ON BENCH

Bent Over Dumbbell Rear Delt Raise With Head On Bench

Çalışan Kaslar:
Posterior Deltoid, Trapezius, Teres Minor, Infraspinatus, Rhomboid Major

Kasların Görevi: Kolları yana ve arkaya açma aktivitelerini yaptırır.

Kullanılan Ekipman: Dumbbell

Spor Branşları:
Basket, voleybol, hentbol, atletizm, windsurf, tenis, yüzme, cimnastik, kayak, eskrim, dağcılık, en etkili olduğu branşlardır.

Uygulama:
İki ele avuç içleri aşağıya bakacak şekilde alınan dumbbell’larla gövde yere paralel durumda muhafaza edilerek eğilmek suretiyle başlangıç pozisyonuna gelinir ve bu konumda üstü ayarlanabilir bir Bench'in kenarına baş alın kısmı ile sıkıca dayandırılır. Dirsekler ve dizler hafifçe kırık durumdadır. Avuç içleri birbirine bakacak şekilde tutulan dumbell’lar, nefes verilerek yanlara doğru,omuz seviyesine gelinceye kadar kaldırılır ve nefes alınarak tekrar önde birleştirmek üzere indirilir. Hareketin devamı sırasınca baş bench'e dayalı kalır. Arka omuz kaslarında etkili bir egzersizdir. Hareket Bench'e baş dayandırılmadan da uygulanabilir. Fakat bu defa gövde sabit konumda muhafaza edilmelidir.

Geri Ok Geri Dön

Reklam
Fitness ve Bodybuilding Giysileri

Sponsor Ürünler / Sponsorumuz Bodydrom.com

Bizden Fiyat Almadan Sporcu Gıdası veya Giysisi Almayın. Size Özel İndirimler İçin WhatsApp'tan Yazın 0549 445 90 90
Sorumluluk Reddi Bir egzersiz veya beslenme programına başlamadan önce doktorunuza danışınız. Sitemizdeki bilgiler teşhis ve tedavi yerine geçmez. Korunma, belirtiler hakkında bilgilendirerek erken teşhisi sağlama gibi kamu yararına yöneliktir. Teşhis ve tedavi ancak kişinin, konunun uzmanı doktor tarafından görülmesiyle yapılabilir.

© 2002-2019
Bizi Takip Edin!