Yeniliklerden Haberdar Ol
Üye Girişi   /   Yeni Kayıt

BENT OVER ONE-ARM LONG BAR ROW

Bent Over One-Arm Long Bar Row

Çalışan Kaslar:
Latissimus Dorsi, Teres Minor, Infraspinatus, Rhomboid Major, Trapezius, Anterior Deltoid, Posterior Deltoid

Kasların Görevi: Çekme ve kaldırma fonksiyonlarını yaptırır.

Kullanılan Ekipman: Barbell

Spor Branşları:
Çekme fonksiyonlarının rol oynadığı bütün spor branşlarında ve öncelikle, kürek, cirit atma, yelken, windsurf, çekiç ve gülle atma, yüzme, cimnastik, dağcılık, basket, voleybol, hentbol, kayak.

Uygulama:
Tek tarafına ağırlık takılmış, normal bir Barbell ile uygulanır. Gövde yere paralel, baş ileriye bakar ve dizler hafifçe kırık durumda, ayak açıklıkları omuz genişliği kadardır. Bu konumda, bel hafifçe içeriye doğru çukurlaştırılarak, tek el ile plakaların alt kısmından olmak üzere bar ortadan sıkıca kavranır, diğer el dize dayandırılır ve bu durumda nefes verilerek göğüs yönüne doğru sırt kaslarında tam bir gerginlşik hissedilmek suretiyle ağırlık kaldırılır. Sonra nefes alınarak yine başlangıç durumuna dönülür. Aynı şekilde ara verilmeden el değiştirilerek aynı sayıda olmak üzere diğer kol ile tekrarlanır. Dikkat edilmesi gereken husus; beli riske sokmamak için, hareketin kontrollü, yavaş ve çok fazla öne eğilmeden yapılmasıdır.

Geri Ok Geri Dön

Reklam
Fitness ve Bodybuilding Giysileri

Sponsor Ürünler / Sponsorumuz Bodydrom.com

Bizden Fiyat Almadan Sporcu Gıdası veya Giysisi Almayın. Size Özel İndirimler İçin WhatsApp'tan Yazın 0549 445 90 90
Sorumluluk Reddi Bir egzersiz veya beslenme programına başlamadan önce doktorunuza danışınız. Sitemizdeki bilgiler teşhis ve tedavi yerine geçmez. Korunma, belirtiler hakkında bilgilendirerek erken teşhisi sağlama gibi kamu yararına yöneliktir. Teşhis ve tedavi ancak kişinin, konunun uzmanı doktor tarafından görülmesiyle yapılabilir.

© 2002-2019
Bizi Takip Edin!