Yeniliklerden Haberdar Ol
Üye Girişi   /   Yeni Kayıt

BENT OVER TWO-DUMBBELL ROW

Bent Over Two-Dumbbell Row

Çalışan Kaslar:
Latissimus Dorsi, Teres Major, Teres Minor, Insfraspinatus, Romboid Major, Trapezius, Posterior Deltoid

Kasların Görevi: Bütün çekici aktivitelerde önemli rol oynarlar ve omurgayı her iki yandan desteğe alır ve korurlar.

Kullanılan Ekipman: Dumbbell

Spor Branşları:
Çekici aktivitelerin rol oynadığı bütün spor branşlarında ve öncelikle, kürek, windsurf, çekiç ve mızrak, gülle, cirit atma, yelken, tenis, eskrim ve dağcılık, yüzme, cimnastik, hentbol, su topu, voleybol, basketbol, kayak.

Uygulama:
Vücut öne eğilmiş ve yere paralel, baş ileri bakış pozisyonunda, dizler hafifçe kırık ve ayaklar dar ve bel içeriye doğru kavislendirilmiş durumda, yerde bulunan dumbell'lar her iki el ile ayrı ayrı, avuç içleri vücuda dönük bakacak şekilde omuz genişlişği mesafesinde sıkıca kavranarak, nefes verilmek suretiyle dirsekler dışarıya doğru hareket ettirilmek suretiyle omuzlara doğru çekilir ve nefes alınarak tekrar başlangıç pozisyonuna yavaş ve kontrollü olarak, sırt kaslarında tam bir gerilme hissedilerek dönülür. Bu arada dizler de hafifçe kırık durumdadır. Hareket esnasında gövde yere parelel kalmalı ve bele zarar vermeyecek konumda yavaş ve kontrollü uygulanmalıdır. Hareket barbell ile ve avuç içleri dışarıya dönük olarak da yapılabilir.

Geri Ok Geri Dön

Reklam
Fitness ve Bodybuilding Giysileri

Sponsor Ürünler / Sponsorumuz Bodydrom.com

Bizden Fiyat Almadan Sporcu Gıdası veya Giysisi Almayın. Size Özel İndirimler İçin WhatsApp'tan Yazın 0549 445 90 90
Sorumluluk Reddi Bir egzersiz veya beslenme programına başlamadan önce doktorunuza danışınız. Sitemizdeki bilgiler teşhis ve tedavi yerine geçmez. Korunma, belirtiler hakkında bilgilendirerek erken teşhisi sağlama gibi kamu yararına yöneliktir. Teşhis ve tedavi ancak kişinin, konunun uzmanı doktor tarafından görülmesiyle yapılabilir.

© 2002-2019
Bizi Takip Edin!