Yeniliklerden Haberdar Ol
Üye Girişi   /   Yeni Kayıt

CABLE CRUNCH

Cable Crunch

Çalışan Kaslar:
Rectus Abdominis, External Oblique, Internal Oblique

Kasların Görevi: Gövdenin öne ve arkaya hareketini düzenler, omurganın çalışma emniyetini sağlar.

Kullanılan Ekipman: Kablo

Spor Branşları:
Genelde her spor branşında güçlü bir mide, performansı çok olumlu yönde etkiler. Düzenli olarak çalıştırılması spor verimini arttırdığı gibi,vücudun estetik ve güzelliğini de arttırır.

Uygulama:
Yukarıda el kulpu olan bir makinanın tutma kulpları veya kulpa takılı olan bir ip, iki el ile baş önünde kalmak üzere kavranır. Dizler yerde ve gövde başlangıç durumunda hafifçe öne eğiktir. Bu durumda, kontrollü ve yavaşça, öne, dizlerin istikametine doğru, gövde iyice bükülür ve bu bükülme esnasında nefes verilir. Hareket sadece mide kaslarının kuvveti ile ve ağırlıklar aşağı çekilmek suretiyle yapılır.Tekrar mide kaslarında tam sıkışma hissedildikten sonra yavaş ve kontrollü olarak nefes alınarak başlangıç durumuna gövde düzelinceye kadar dönülür. Dikkat edilmesi gereken husus; baş parmaklar iç kısımda kalmalı ve kollar açık bırakılmayarak, beli fazla zorlamadan, kontrollü ve yavaş olarak hareket uygulanmalıdır.

Geri Ok Geri Dön

Reklam
Spor Fırsatları

Sponsor Ürünler / Sponsorumuz Bodydrom.com

Bizden Fiyat Almadan Sporcu Gıdası veya Giysisi Almayın. Size Özel İndirimler İçin WhatsApp'tan Yazın 0549 445 90 90
Sorumluluk Reddi Bir egzersiz veya beslenme programına başlamadan önce doktorunuza danışınız. Sitemizdeki bilgiler teşhis ve tedavi yerine geçmez. Korunma, belirtiler hakkında bilgilendirerek erken teşhisi sağlama gibi kamu yararına yöneliktir. Teşhis ve tedavi ancak kişinin, konunun uzmanı doktor tarafından görülmesiyle yapılabilir.

© 2002-2019
Bizi Takip Edin!