Yeniliklerden Haberdar Ol
Üye Girişi   /   Yeni Kayıt

CABLE SHRUGS

Cable Shrugs

Çalışan Kaslar:
Levator Scapulae, Trapezius, Insfraspinatus

Kasların Görevi: Kolların açma ve germe aktivitelerini yaptırır.

Kullanılan Ekipman: Cable

Spor Branşları:
Voleybol, basketbol, windsurf, eskrim, cirit, çekiç ve gülle atma gibi spor branşlarında verimi arttırır, anatomik yapı ve estetik avantajı sağlarlar.

Uygulama:
Bir telli çekme istasyonunda altta bulunan özel tutma barından avuç içleri yere bakacak şekilde omuz genişliği kadar bir tutuş açıklığı ile tutulur ve ağırlık yerden çekilerek kollar gergin olarak muhafaza edilir. Bu konumda, omuzlarla, hafifçe ve kontrollü olarak, önden arkaya veya arkadan öne doğru mümkün olduğu kadar büyük bir dairesel hareket yapılarak uygulanır. Dikkat edilecek husus; hareketi tümüyle yavaş ve kontrollü olarak uygulamaktır. Bu hareket normal tutuşla önde veya kalça arkasında tutulan barbell’le veya dumbbell ile de yine dairesel hareketle uygulanır ve “Barbell Shrug” veya "Dumbbell Shrug" ismini alır.

Geri Ok Geri Dön

Reklam
Spor Fırsatları

Sponsor Ürünler / Sponsorumuz Bodydrom.com

Bizden Fiyat Almadan Sporcu Gıdası veya Giysisi Almayın. Size Özel İndirimler İçin WhatsApp'tan Yazın 0549 445 90 90
Sorumluluk Reddi Bir egzersiz veya beslenme programına başlamadan önce doktorunuza danışınız. Sitemizdeki bilgiler teşhis ve tedavi yerine geçmez. Korunma, belirtiler hakkında bilgilendirerek erken teşhisi sağlama gibi kamu yararına yöneliktir. Teşhis ve tedavi ancak kişinin, konunun uzmanı doktor tarafından görülmesiyle yapılabilir.

© 2002-2019
Bizi Takip Edin!