Yeniliklerden Haberdar Ol
Üye Girişi   /   Yeni Kayıt

CLEAN AND PRESS

Clean And Press

Çalışan Kaslar:
Anterior Deltoid, Triceps, Biceps Brachi, Lower Back, Trapezius, Hamstrings, Calves, Rectus Abdominis, Gluteus Maximus

Kasların Görevi: Bütün itme fonksiyonlarını yaptırır.

Kullanılan Ekipman: Barbell

Spor Branşları :
Komple bir hareket olmasından dolayı, tüm spor branşlarında uygulanır. Bilhassa güç arttırma çalışmalarında daha çok kullanılır.

Uygulama:
Ayaklar omuz genişliği kadar açıklıkla durulur. Beş aşamalı bir egzersizdir. Barbel` iki el ile avuç içleri vücut yönüne doğru bakacak şekilde gövde yere paralel, dizler hafifçe kırık, sıkıca kavranır ve omuz hizasına getirilir. Omuz hizasına getirilirken bilekler avuç içleri yukarıya bakacak şekilde döndürülür. Barbell’in tutuş açıklığı omuzlardan biraz daha geniştir. Bu noktadan itibaren nefes verilerek yukarıya baş üzerine kadar kaldırılır ve nefes alınarak tekrar yere doğru başlangıç pozisyonuna indirilirve aynı şekilde harekete devam edilir.

Uygulama :
Ayaklar arası omuz genişliği kadar bir aralıkla ayakta durulur ve yerde olan Barbell 0muz genişliğinden biraz geniş aralıkla, avuç içleri vücuda dönük olarak kavranır, dizler hafif kırık olarak gövde yere paralel hale getirilerek yerde olan barbell kavranır ve bilek hareketi ile yularıya doğru döndürülerek köprücük kemiği üzerine getirilir ve nefes verilerek bu noktadan itibaren kollar düzelinceye kadar baş üstünde yularıya kaldırılr ve tekrar önce köpücük kemiği üzerine indirilir ve gövde ile birlikte 2.hamle ile yere, başlangıç noktasına indirilir. Dikkat edilecek husus öne eğilirken dizlerin hafif kırık olması ve Barbell'i omuz seviyesine getirdikten sonra yukarıya doğru sağa sola eğilmeden doğru bir hat üzerinde kaldırmaktır.

Geri Ok Geri Dön

Reklam
Fitness ve Bodybuilding Giysileri

Sponsor Ürünler / Sponsorumuz Bodydrom.com

Bizden Fiyat Almadan Sporcu Gıdası veya Giysisi Almayın. Size Özel İndirimler İçin WhatsApp'tan Yazın 0549 445 90 90
Sorumluluk Reddi Bir egzersiz veya beslenme programına başlamadan önce doktorunuza danışınız. Sitemizdeki bilgiler teşhis ve tedavi yerine geçmez. Korunma, belirtiler hakkında bilgilendirerek erken teşhisi sağlama gibi kamu yararına yöneliktir. Teşhis ve tedavi ancak kişinin, konunun uzmanı doktor tarafından görülmesiyle yapılabilir.

© 2002-2019
Bizi Takip Edin!