Yeniliklerden Haberdar Ol
Üye Girişi   /   Yeni Kayıt

CRUNCH

Crunch

Çalışan Kaslar:

Kasların Görevi:

Kullanılan Ekipman: Sadece Vücut

En temel mide ve karın egzersizlerinden biri olan cunch aynı zamanda en etkili karın egzersizlerindendir de - tabi doğru yapıldığı zaman.

Çok uzun yıllara dayanan spor eğitimciliğimiz boyunca insanların en çok yanlış yaptığı hareketin crunch olduğunu izledik.. Güzel bir karına sahip olmak isteyen insanlar kendi kendilerine, bırakın yapmayı - seyretmesi bile acı veren, bir crunch egzersizi yaratmışlardır.

Size işkenceyi azaltmanız ve crunch'ın size sağlayabileceği faydaları elde edebilmeniz için crunch'ı adım adım öğreteceğiz.

UYGULAMA:
Resimde görüldüğü gibi sırtüstü yere uzanın. Ayak tabanlarınız tamamen yere bassın, bacaklarınız ve dizler gövde 90 derecelik bir açı oluştursun. Eller birbirine kenetlenmiş durumda baş arkasında veya göğsün üzerinde birleştirilsin. Bu durumda nefes vererek mide kaslarınızı kasarak öne doğru ve belinizi yerden kaldırmadan gövdenizi bükmeye çalışın, fakat çok fazla öne gelmeden ve belinizi zorlamadan, tekrar başlangıç durumuna doğru sırtınız tekrar yere temas edinceye kadar yavaşça geri gidin. Hareketin tepesinde 2 saniye durun ve karın kaslarınızı kasabildiğiniz kadar kasın. Gün aşırı 10-20 tekrar ve 3 set en iyi neticeyi verecektir.
Hareket esnasında ellerinizle başınıza veya ensenize baskı yapmayın. 10 tekrar ile başlayın ve 1 ay içinde kontrollü ve yavaş uygulamak koşuluyla 40 tekrara kadar çıkın. Hareketi doğru yapmak için omuzlarınızı yerden sadece 5-8 santimetre kaldırmanız gerekli. Mide ve Karın kaslarınızın her fibrilini zorla yorarak çalıştıklarını hissedin. Hareket orta mide kaslarını çalıştıracaktır.

Geri Ok Geri Dön

Reklam
Fitness ve Bodybuilding Giysileri

Aynı Bölgeyi Çalıştıran Diğer Egzersizler

Sponsor Ürünler / Sponsorumuz Bodydrom.com

Bizden Fiyat Almadan Sporcu Gıdası veya Giysisi Almayın. Size Özel İndirimler İçin WhatsApp'tan Yazın 0549 445 90 90
Sorumluluk Reddi Bir egzersiz veya beslenme programına başlamadan önce doktorunuza danışınız. Sitemizdeki bilgiler teşhis ve tedavi yerine geçmez. Korunma, belirtiler hakkında bilgilendirerek erken teşhisi sağlama gibi kamu yararına yöneliktir. Teşhis ve tedavi ancak kişinin, konunun uzmanı doktor tarafından görülmesiyle yapılabilir.

© 2002-2019
Bizi Takip Edin!