Yeniliklerden Haberdar Ol
Üye Girişi   /   Yeni Kayıt

DUMBBELL SIDE BEND

Dumbbell Side Bend

Çalışan Kaslar:
External Oblique, Internal Oblique

Kasların Görevi: Belin her iki yana hareketini sağlar

Kullanılan Ekipman: Dumbbell

Spor Branşları:
Belin her iki yanındaki kasların bütün spor branşları için faydası çok önemlidir. Ayrıca vücut orantısı ve estetiğinde ince ve yağsız bir bele sahip olmak her zaman tercih edilen bir görünümdür.

Uygulama:
Avuç içi bacak tarafına dönük olarak tek ele alınan ve fazla ağır olmayan bir dumbell ile her iki tarafa bükülmek suretiyle uygulanır. Boşta olan el baş arkasında tutularak, harekete önce ağırlık olan taraftan başlanır ve mümkün olan en alt pozisyona kadar bükülme yapılır ve başlangıç durumuna dönülür. Sonra, dumbell diğer ele alınarak diğer yönde harekete devam edilir. Dikkat edilecek husus; hareketin her iki taraf için eşit sayıda ve bele zarar vermeyecek şekilde yavaş ve kontrollü uygulanmasıdır. Hareket sırasında dizler kırık olmamalı ve vücut dikliğini muhafaza etmelidir. Hiçbir zaman kalça veya dizlerin tarafına doığru bükülme yapmamalıdır. Hareket aynı tarzda omuzların üzerine hafif bir Barbell alınarak da uygulanabilir.

Geri Ok Geri Dön

Reklam
Fitness ve Bodybuilding Giysileri

Sponsor Ürünler / Sponsorumuz Bodydrom.com

Bizden Fiyat Almadan Sporcu Gıdası veya Giysisi Almayın. Size Özel İndirimler İçin WhatsApp'tan Yazın 0549 445 90 90
Sorumluluk Reddi Bir egzersiz veya beslenme programına başlamadan önce doktorunuza danışınız. Sitemizdeki bilgiler teşhis ve tedavi yerine geçmez. Korunma, belirtiler hakkında bilgilendirerek erken teşhisi sağlama gibi kamu yararına yöneliktir. Teşhis ve tedavi ancak kişinin, konunun uzmanı doktor tarafından görülmesiyle yapılabilir.

© 2002-2019
Bizi Takip Edin!