Yeniliklerden Haberdar Ol
Üye Girişi   /   Yeni Kayıt

EXERCISE BALL PULL-IN

Exercise Ball Pull-In

Çalışan Kaslar:
Rectus Abdominis (alt kısım), External Oblique, Internal Oblique

Kasların Görevi: Gövdenin eğilme ve bükülme hareketlerini yaptırır,hareket sırasında frenleyici rol oynayarak omurganın korunmasını sağlar.

Kullanılan Ekipman: Egzersiz Topu

Spor Branşları:
Hem bütün spor branşları hem de vücudun sağlam ve estetik görünüşü için çok önemlidir.

Uygulama:
Bacaklar, ayak burunları egzersiz topunun üzerinde kalacak ve yüz yere doğru gövde yere pararlel olacak şekilde, her iki kol ileride yere dayandırılarak sabitleştirilir. Bu durumdan itibaren , dizleri bükerek,kalçaları yukarıya kaldırmak suretiyle top, ayak burunları ile ileriye doğru mide ve bel kaslarında tam bir kasılma hissedilerek çekilir ve tekrar başlangıç konumuna bacaklar tamöamen düzelinceye kadar geriye dönülür, harekete kontrollü ve yavaş olarak devam edilir. Ayak burunları ile top içeriye doğru çekilirken nefes verilir, geriye doğru uzatılırken nefes alınır. Bacakların hareket sırasında devamlı aynı konumda kalmasıkalmasına dikkat edilmelidir. Hem mide ve bel hem de Gluteus (Kalça ) kasları üzerinde çok etkili bir harekettir.

Geri Ok Geri Dön

Reklam
Spor Fırsatları

Sponsor Ürünler / Sponsorumuz Bodydrom.com

Bizden Fiyat Almadan Sporcu Gıdası veya Giysisi Almayın. Size Özel İndirimler İçin WhatsApp'tan Yazın 0549 445 90 90
Sorumluluk Reddi Bir egzersiz veya beslenme programına başlamadan önce doktorunuza danışınız. Sitemizdeki bilgiler teşhis ve tedavi yerine geçmez. Korunma, belirtiler hakkında bilgilendirerek erken teşhisi sağlama gibi kamu yararına yöneliktir. Teşhis ve tedavi ancak kişinin, konunun uzmanı doktor tarafından görülmesiyle yapılabilir.

© 2002-2019
Bizi Takip Edin!