Yeniliklerden Haberdar Ol
Üye Girişi   /   Yeni Kayıt

FLAT BENCH LYING LEG RAISE

Flat Bench Lying Leg Raise

Çalışan Kaslar:
External Oblique, Internal Oblique, Rectus Abdominis

Kasların Görevi: Gövdenin eğilme ve bükülme hareketlerini yaptırır,hareket sırasında frenleyici rol oynayarak omurganın korunmasını sağlar.

Kullanılan Ekipman: Sadece Vücut

Spor Branşları:
Hem bütün spor branşları hem de vücudun sağlam ve estetik görünüşü için çok önemlidir.

Uygulama:
Düz bir Bench üzerine, eller, avuç içleri döşemeye dayalı olacak şekilde kalçaların altına yerleştirilerek, sırt üstü uzanılır. Bacaklar birlikte ve düzgün olarak ileriye uzatılarak yere paralel olarak başlama durumuna gelinir. Bu durumda bacaklar tam gergin ve dizler kırılmadan göğüs istikametine doğru yavaş ve kontrollü olarak nefes verilerek kaldırılır, tekrar, yere doğru yavaşça nefes alınarak indirilir, harekete kontrollü ve yavaş olarak devam edilir. Ayakların yere değmemesine dikkat edilmelidir. Midenin alt kısmı, yani karın bölgesi için çok faydalı bir egzersizdir. Hareket, eğer ayakların arasına hafif ağrlıklar alınırak yapılırsa hareketin etkisi daha çok artar.

Geri Ok Geri Dön

Reklam
Spor Fırsatları

Sponsor Ürünler / Sponsorumuz Bodydrom.com

Bizden Fiyat Almadan Sporcu Gıdası veya Giysisi Almayın. Size Özel İndirimler İçin WhatsApp'tan Yazın 0549 445 90 90
Sorumluluk Reddi Bir egzersiz veya beslenme programına başlamadan önce doktorunuza danışınız. Sitemizdeki bilgiler teşhis ve tedavi yerine geçmez. Korunma, belirtiler hakkında bilgilendirerek erken teşhisi sağlama gibi kamu yararına yöneliktir. Teşhis ve tedavi ancak kişinin, konunun uzmanı doktor tarafından görülmesiyle yapılabilir.

© 2002-2019
Bizi Takip Edin!