Yeniliklerden Haberdar Ol
Üye Girişi   /   Yeni Kayıt

FULL RANGE-OF-MOTION LAT PULLDOWN

Full Range-Of-Motion Lat Pulldown

Çalışan Kaslar:
Latissimus Dorsi, Teres Major, Biceps Brachi

Kasların Görevi: Bütün çekme hareketlerini yaptırırlar.

Kullanılan Ekipman: Cable

Spor Branşları:
Windsurf, dağcılık, yüzme, cirit ve çekiç atma, voleybol, hentbol, tenis, basketbol, güreş, boks, eskrim, cimnastik, yelken, sutopu, mızrak ve gülle atma

Uygulama:
Lat Pull veya Pulldown ismi verilen özel makinede uygulanır. Ayakta Pulldown Makinesinin ortasında durularak her iki el ile avuç içleri yüzün bakış yönüne doğru ve baş üzerinde çapraz olarak tutulan ve ucunda ağırlık plakaları olan tutma kulpları, nefes verilerek yanlara doğru dirsekler yere dik konumda kalmak üzere, ön kollar ise yere paralel duruma gelinceye kadar çekilir ve birkaç saniye bu pozisyonda bekledikten sonra, yavaşça, nefes verilerek başlangıç durumuna dönülür. Dikkat edilecek husus; hareket sırasında ön kollar yukarıda çapraz konumdan, omuz yanlarına doğru yere paralel duruma gelene kadar sırt kasları gevşetilmez ve vücut dikliğini muhafaza ederek, hareket konrtollü ve yavaş olarak devam ettirilir.

Geri Ok Geri Dön

Reklam
Spor Fırsatları

Sponsor Ürünler / Sponsorumuz Bodydrom.com

Bizden Fiyat Almadan Sporcu Gıdası veya Giysisi Almayın. Size Özel İndirimler İçin WhatsApp'tan Yazın 0549 445 90 90
Sorumluluk Reddi Bir egzersiz veya beslenme programına başlamadan önce doktorunuza danışınız. Sitemizdeki bilgiler teşhis ve tedavi yerine geçmez. Korunma, belirtiler hakkında bilgilendirerek erken teşhisi sağlama gibi kamu yararına yöneliktir. Teşhis ve tedavi ancak kişinin, konunun uzmanı doktor tarafından görülmesiyle yapılabilir.

© 2002-2019
Bizi Takip Edin!