Yeniliklerden Haberdar Ol
Üye Girişi   /   Yeni Kayıt

GORILLA CHIN/CRUNCH

Gorilla Chin/Crunch

Çalışan Kaslar:
Rectus Abdominis, Iliopsoas, Rectus Femoris, External Oblique, Pectineus, Biceps Brachi, Latissimus Dorsi.

Kasların Görevi: Mide ve karın kasları, gövdenin bütün eğilme ve bükülme hareketlerini yapmasını sağlar ve omurgayı korur.

Kullanılan Ekipman: Sadece Vücut

Spor Branşları:
Bütün spor branşlarında çok önemli yeri vardır. Genel görünüş ve form için mutlaka çalıştırılmalıdır.

Uygulama Şekli:
Barfiksin barından iki elle omuz genişliğinden biraz daha geniş bir tutuş açıklığı ile ve avuç içleri yüze bakacak şekilde ve bacaklar geriye doğru bükülü olarak aşağıda tutulur. Bu konumda, bacaklar ve kalçalar, yukarıya doğru, dizler, mümkün olduğu kadar yukarıya, başa doğru nefes verilerek kaldırılır. Bu noktadan itibaren nefes alınarak bacaklar ve kalçalar yine kontrollü olarak başlangıç durumuna, yine bükülü olaraki aşağıya indirilir. Bu egzersiz yeni başlayanlar için biraz zordur. Burada dikkat edilecek husus; ani ve çabuk hareket yapmamaktır. Alt karın kasları için çok etkili bir harekettir.Hareket ayakların arasına bir ağırlık almak suretiyle veya ileri safhada bir çalışma için tek el ile barfikse asılarak bel yanlarını etkileyecek tarzda da uygulanabilir.

Geri Ok Geri Dön

Reklam
Spor Fırsatları

Sponsor Ürünler / Sponsorumuz Bodydrom.com

Bizden Fiyat Almadan Sporcu Gıdası veya Giysisi Almayın. Size Özel İndirimler İçin WhatsApp'tan Yazın 0549 445 90 90
Sorumluluk Reddi Bir egzersiz veya beslenme programına başlamadan önce doktorunuza danışınız. Sitemizdeki bilgiler teşhis ve tedavi yerine geçmez. Korunma, belirtiler hakkında bilgilendirerek erken teşhisi sağlama gibi kamu yararına yöneliktir. Teşhis ve tedavi ancak kişinin, konunun uzmanı doktor tarafından görülmesiyle yapılabilir.

© 2002-2019
Bizi Takip Edin!