Yeniliklerden Haberdar Ol
Üye Girişi   /   Yeni Kayıt

HYPEREXTENSIONS WITH NO HYPEREXTENSION BENCH

Hyperextensions With No Hyperextension Bench

Çalışan Kaslar:
Iliocostalis Lumbalis, Thoracolumbar Fascia, Longissimus Thoracsalis, Spinalis Thoracsalis, Longissimus Cervicalis

Kasların Görevi: Eğilme ve doğrulma hareketlerini yaptırır, omurganın hareket esnasında emniyetli çalışmasını sağlar.

Kullanılan Ekipman: Sadece Vücut

Spor Branşları:
Bel ve omurgayı koruyan çok önemli kas gurupları olduğundan hem spor branşları hem de normal aktiviteler için çok önemlidir.

Uygulama:
Bu hareket Hyperextension Bench olmadan bir sıra üzerine yüz üstü, bel sıranın dışında kalacak şekilde fakat sıranın üzerinde kalan ayaklardan bir partner vasıtasıyla sıkıca tutularak uygulanır. Bu durumda gövde belden itibaren boşta kalacak şekilde uzanılır. Eller göğüs üzerinde veya ensede kenetlenmiş durumdadır. Başlangıç durumu olarak gövde sıranın üstüne paraleldir. Harekete başlarken nefes alınır ve aşağıya doğru gövde bükülerek,yavaşça ve kontrollü olarakalt sırt kaslarında tam bir gerginlik hissedierek indirilir. Başlangıç durumuna dönerken nefes verilir ve harekete devam edilir. Dikkat edilmesi gereken husus; partnerin hareket boyunca ayak bileklerinden hiç gevşetmeden sıkıca tutmaya devam etmesi ve omurgaya zarar vermemek için çok kontrollü ve yavaş hareket etmektir.

Geri Ok Geri Dön

Reklam
Fitness ve Bodybuilding Giysileri

Sponsor Ürünler / Sponsorumuz Bodydrom.com

Bizden Fiyat Almadan Sporcu Gıdası veya Giysisi Almayın. Size Özel İndirimler İçin WhatsApp'tan Yazın 0549 445 90 90
Sorumluluk Reddi Bir egzersiz veya beslenme programına başlamadan önce doktorunuza danışınız. Sitemizdeki bilgiler teşhis ve tedavi yerine geçmez. Korunma, belirtiler hakkında bilgilendirerek erken teşhisi sağlama gibi kamu yararına yöneliktir. Teşhis ve tedavi ancak kişinin, konunun uzmanı doktor tarafından görülmesiyle yapılabilir.

© 2002-2019
Bizi Takip Edin!