Yeniliklerden Haberdar Ol
Üye Girişi   /   Yeni Kayıt

IRON CROSS

Iron Cross

Çalışan Kaslar:
Rectus Femoris, Vastus Lateralis, Vastus Medialis, Semimembranosus, Vastus Intermedius, Biceps Femoris, Gluteus Maximus, Semitendinosus.Lower Back, Shoulders, Trapezius

Kasların Görevi: Bütün vücut yükünü taşır ve hareketi sağlar. Vücutta bulunan en büyük,uzun ve güçlü kaslardır.

Kullanılan Ekipman: Dumbbell

Spor Branşları:
Bütün spor branşlarında bacak kasları çok önemli rol oynamaktadır. Bazı spor branşlarında özellikle atletizm,futbol gibi, kullanılan kas gurupları nedeniyle, bacak çalışmaları öncelik taşımaktadır. Vücudun genel kuvvetini ve nefes kapasitesini arttıran temel bir harekettir.

Uygulama:
Vücut dik ve ayak açıklıkları omuz genişliği kadar bir mesafede olmak üzere iki ele avuç içleri birbirine bakacak şekilde alınan Dumbbell!lar omuz seviyesine kadar yanlarda kaldırılıp avuç içleri karşıya bakacak şekilde yanlara kaldırılır ve kollar gergin olarak bu pozisyondan itibaren nefes alınarak, vücut öne eğilmeden, yere doğru, bacaklar ve yer arasında 90 derecelik bir açı oluşturuncaya kadar çömelme yapılır, aynı anda ise Dumbbell'lar göz seviyesinde kollar birbirine yaklaştırılarak paralel halde öne getirilir, nefes verilerek tekrar dik konuma, başlangıç durumuna, yine kollar yanlara açılarak dönülür. Dikkat edilmesi gereken husus; bütün hareket boyunca bacak kaslarında tam bir kasılma hissedilmesi, omurganın zarar görmemesi için,vücut dikliğini muhafaza etmek ve öne doğru eğilmemek şarttır.

Geri Ok Geri Dön

Reklam
Fitness ve Bodybuilding Giysileri

Sponsor Ürünler / Sponsorumuz Bodydrom.com

Bizden Fiyat Almadan Sporcu Gıdası veya Giysisi Almayın. Size Özel İndirimler İçin WhatsApp'tan Yazın 0549 445 90 90
Sorumluluk Reddi Bir egzersiz veya beslenme programına başlamadan önce doktorunuza danışınız. Sitemizdeki bilgiler teşhis ve tedavi yerine geçmez. Korunma, belirtiler hakkında bilgilendirerek erken teşhisi sağlama gibi kamu yararına yöneliktir. Teşhis ve tedavi ancak kişinin, konunun uzmanı doktor tarafından görülmesiyle yapılabilir.

© 2002-2019
Bizi Takip Edin!