Yeniliklerden Haberdar Ol
Üye Girişi   /   Yeni Kayıt

LYING ONE-ARM LATERAL RAISE

Lying One-Arm Lateral Raise

Çalışan Kaslar:
Side Deltoid, Trapezius, Supraspinatus, Serratus Anterior

Kasların Görevi: Kolların yana açma hareketini yaptırırlar.

Kullanılan Ekipman: Dumbbell

Spor Branşları:
Basket, voleybol, hentbol, atletizm, windsurf, tenis, yüzme, cimnastik, kayak, eskrim, dağcılık, en etkili olduğu branşlardır.

Uygulama:
Düz bir sıra üzerine,vücut yan olarak döşemeye dayalı tamamen yan konumda uzanılarak uygulanır. Avuç içi vücuda doğru dönük olmak üzere vücudun yan tarafında bacağın yanından tek ele alınan dumbbell, dirsek hafifçe kırık olmak üzere, nefes verilerek, baş seviyesine kadar kaldırılır ve kontrollü, yavaşça tekrar nefes alınarak başlangıç durumuna dönülür. Aynı sayıda tekrar diğer taraf için hemen ara verilmeden uygulanır. Başlangıçtan bitiş noktasına kadar yan omuzlarda ki gerginliği muhafaza etmek önemlidir. Çok ağır Dumbbell kullanılmamasına dikkat etmek gerekir.

Geri Ok Geri Dön

Reklam
Spor Fırsatları

Sponsor Ürünler / Sponsorumuz Bodydrom.com

Bizden Fiyat Almadan Sporcu Gıdası veya Giysisi Almayın. Size Özel İndirimler İçin WhatsApp'tan Yazın 0549 445 90 90
Sorumluluk Reddi Bir egzersiz veya beslenme programına başlamadan önce doktorunuza danışınız. Sitemizdeki bilgiler teşhis ve tedavi yerine geçmez. Korunma, belirtiler hakkında bilgilendirerek erken teşhisi sağlama gibi kamu yararına yöneliktir. Teşhis ve tedavi ancak kişinin, konunun uzmanı doktor tarafından görülmesiyle yapılabilir.

© 2002-2019
Bizi Takip Edin!