Yeniliklerden Haberdar Ol
Üye Girişi   /   Yeni Kayıt

LYING REAR DELTOID RAISE

Lying Rear Deltoid Raise

Çalışan Kaslar:
Trapezius, Teres Minor, Teres Major, Side Deltoid, Posterior Deltoid, Infraspinatus, Rhomboid Major

Kasların Görevi: Bütün çekme ve açma aktivitelerini yaptırırlar.

Kullanılan Ekipman: Dumbbell

Spor Branşları:
Basket, voleybol, hentbol, atletizm, windsurf, tenis, yüzme, cimnastik, kayak, eskrim, dağcılık, en etkili olduğu branşlardır.

Uygulama:
İki ele alınan dumbbell’larla düz bir sıraya baş dışarıda kalacak şekilde yüzüstü uzanılır. Dirsekler hafifçe kırık ve bacaklar sıranın üzerine tamamen uzatılmış ve birbirine paralel durumdadır. Kollar, avuç içleri birbirine bakacak şekilde aşağıdadır. Bu durumda yere dikey konumda tutulan dumbell’lar, nefes verilerek aynı anda yanlara doğru, omuz seviyesine gelinceye kadar ve arka omuz kaslarında tam bir kasılma hissedilerek kaldırılır ve nefes alınarak tekrar yavaş ve kontrollü olarak, yere doğru başlangıç pozisyonuna indirilir. Arka ve orta omuz kaslarında etkili bir egzersizdir.

Geri Ok Geri Dön

Reklam
Fitness ve Bodybuilding Giysileri

Sponsor Ürünler / Sponsorumuz Bodydrom.com

Bizden Fiyat Almadan Sporcu Gıdası veya Giysisi Almayın. Size Özel İndirimler İçin WhatsApp'tan Yazın 0549 445 90 90
Sorumluluk Reddi Bir egzersiz veya beslenme programına başlamadan önce doktorunuza danışınız. Sitemizdeki bilgiler teşhis ve tedavi yerine geçmez. Korunma, belirtiler hakkında bilgilendirerek erken teşhisi sağlama gibi kamu yararına yöneliktir. Teşhis ve tedavi ancak kişinin, konunun uzmanı doktor tarafından görülmesiyle yapılabilir.

© 2002-2019
Bizi Takip Edin!