Yeniliklerden Haberdar Ol
Üye Girişi   /   Yeni Kayıt

LYING T-BAR ROW

Lying T-Bar Row

Çalışan Kaslar:
Latissimus Dorsi, Teres Minor, Teres Major, Rhomboid Major, Posterior Deltoid, Trapezius

Kasların Görevi: Çekme ve kaldırma aktivitelerini yaptırır.

Kullanılan Ekipman: Machine

Spor Branşları:
Yüzme, basket, voleybol, çekiç ve cirit atma, cimnastik, windsurf, kayak, tenis, hentbol, eskrim, dağcılık, boks, güreş.

Uygulama:
Tek tarafına ağırlık yüklenmiş ve T-Bar Rowing Makinası adı verilen özel bir cihazda göğüs koyma platformuna göğüs sıkıca dayadırılarak ve ayaklar da altta bulunan ayak takma platformunda sabitleştirilerek uygulanır. Gövde tamamen platforma dayalıdır ve yukarıdadır ayaklar gövdeden daha aşağıda özel platforma dayalıdır.Gergin olan kollarla, avuç içleri yere bakacak şekilde özel bardan tutularak kavrannan ağırlık, nefes verilerek göğüs yönüne doğru çekilir. Sonra nefes alınarak yine başlangıç durumuna dönülür. Dikkat edilmesi gereken husus; beli riske sokmamak için, hareketin kontrollü, yavaş ve göğsü platformdan çekmeden uygulamaktır. Hareket, sırt kaslarının değişik bölümlerini etkiliyebilmesi için avuç içleri aşağı veya yukarıya dönük olarak değişik tutuş biçimleriyle de zenginleştirilebilir.

Geri Ok Geri Dön

Reklam
Fitness ve Bodybuilding Giysileri

Sponsor Ürünler / Sponsorumuz Bodydrom.com

Bizden Fiyat Almadan Sporcu Gıdası veya Giysisi Almayın. Size Özel İndirimler İçin WhatsApp'tan Yazın 0549 445 90 90
Sorumluluk Reddi Bir egzersiz veya beslenme programına başlamadan önce doktorunuza danışınız. Sitemizdeki bilgiler teşhis ve tedavi yerine geçmez. Korunma, belirtiler hakkında bilgilendirerek erken teşhisi sağlama gibi kamu yararına yöneliktir. Teşhis ve tedavi ancak kişinin, konunun uzmanı doktor tarafından görülmesiyle yapılabilir.

© 2002-2019
Bizi Takip Edin!