Yeniliklerden Haberdar Ol
Üye Girişi   /   Yeni Kayıt

MIDDLE BACK SHRUG

Middle Back Shrug

Çalışan Kaslar:
Levator Scapulae, Trapezius, Insfraspinatus

Kasların Görevi: Kolların açma ve germe aktivitelerini yaptırır.

Kullanılan Ekipman: Dumbbell

Spor Branşları:
Voleybol, basketbol, windsurf, eskrim, cirit, çekiç ve gülle atma gibi spor branşlarında verimi arttırır, anatomik yapı ve estetik avantajı sağlarlar.

Uygulama:
Her iki ele, avuç içleri bişrbirine bakacak şekilde alınan dumbbell’larla, üst eğimi 35-40 dereceye ayarlanmış bir Incline Bench (Üstü Eğimli Sıra ) üzerine ayaklar yerde kalacak şekilde göğüs döşemeye dayandırılır ve vücut sabitleştirilir. Bu durumda bacakların yanlarından itibaren aşağıda tutulan dumbbell'larla , omuzlar, kontrollü olarak, önden arkaya veya arkadan öne doğru mümkün olduğu kadar büyük dairesel hareket yapılarak ygulanır. Dikkat edilecek husus; hareketi tümüyle yavaş ve kontrollü olarak uygulamaktır. Bu hareket ayakta normal duruş ve tutuşla önde veya kalça arkasında tutulan barbell veya dumbbell'la da yine dairesel hareketle uygulanır ve “Barbell Shrug” veya "Dumbbell Shrug" adını alır.

Geri Ok Geri Dön

Reklam
Fitness ve Bodybuilding Giysileri

Sponsor Ürünler / Sponsorumuz Bodydrom.com

Bizden Fiyat Almadan Sporcu Gıdası veya Giysisi Almayın. Size Özel İndirimler İçin WhatsApp'tan Yazın 0549 445 90 90
Sorumluluk Reddi Bir egzersiz veya beslenme programına başlamadan önce doktorunuza danışınız. Sitemizdeki bilgiler teşhis ve tedavi yerine geçmez. Korunma, belirtiler hakkında bilgilendirerek erken teşhisi sağlama gibi kamu yararına yöneliktir. Teşhis ve tedavi ancak kişinin, konunun uzmanı doktor tarafından görülmesiyle yapılabilir.

© 2002-2019
Bizi Takip Edin!