Yeniliklerden Haberdar Ol
Üye Girişi   /   Yeni Kayıt

ONE-ARM DUMBBELL ROW

One-Arm Dumbbell Row

Çalışan Kaslar:
Latissimus Dorsi, Teres Major, Teres Minor, Insfraspinatus, Romboid Major, Trapezius, Posterior Deltoid

Kasların Görevi: Bütün çekici aktivitelerde önemli rol oynarlar ve omurgayı her iki yandan desteğe alır ve korurlar

Kullanılan Ekipman: Dumbbell

Spor Branşları:
Çekici aktivitelerin rol oynadığı bütün spor branşlarında ve öncelikle, kürek, windsurf, çekiç ve mızrak, gülle, cirit atma, yelken, tenis, eskrim ve dağcılık, yüzme, cimnastik, hentbol, su topu, voleybol, basketbol, kayak.

Uygulama:
Vücut öne eğilmiş ve yere paralel pozisyonda, bench’in kenarından bir elle tutunulur, bir diziniz bench'in üzerinde, diğer ayağınız ise yere sıkıca basılı olarak destek alınır, bu konumda avuç içi vücuda dönük ve kol düz olarak aşağıda tutulan dumbbell, nefes verilerek göğüse doğru çekilir ve nefes alınarak tekrar başlangıç pozisyonuna dönülür. Bu arada destek ayağınızın diz kısmı ise hafifçe kırık durumdadır. Hareket bütün sırt kaslarını kasarak, kontrollü ve kalça seviyesine kadar, gövdenizi yukarı kaldırmadan, çekilerek yavaşça uygulanmalıdır. Aynı tekrar diğer kollla da ara verilmeden tekrarlanmalıdır.

Geri Ok Geri Dön

Reklam
Fitness ve Bodybuilding Giysileri

Sponsor Ürünler / Sponsorumuz Bodydrom.com

Bizden Fiyat Almadan Sporcu Gıdası veya Giysisi Almayın. Size Özel İndirimler İçin WhatsApp'tan Yazın 0549 445 90 90
Sorumluluk Reddi Bir egzersiz veya beslenme programına başlamadan önce doktorunuza danışınız. Sitemizdeki bilgiler teşhis ve tedavi yerine geçmez. Korunma, belirtiler hakkında bilgilendirerek erken teşhisi sağlama gibi kamu yararına yöneliktir. Teşhis ve tedavi ancak kişinin, konunun uzmanı doktor tarafından görülmesiyle yapılabilir.

© 2002-2019
Bizi Takip Edin!