Yeniliklerden Haberdar Ol
Üye Girişi   /   Yeni Kayıt

ONE-ARM SIDE DEADLIFT

One-Arm Side Deadlift

Çalışan Kaslar:
Erector Spinae, Gluteus Maximus, Biceps Femoris, Semitendinosus, Semimembranosus

Kasların Görevi: Gövdenin bütün aktivitelerde tüm yükünü taşır ve hareketini sağlar.

Kullanılan Ekipman: Barbell

Spor Branşları:
Bacak ve Bel kaslarının hem bütün spor branşlarında hem de normal yaşamda büyük önemi vardır. Düzenli olarak çalıştırılmaları, sorunsuz bir hareket serbestisi sağlar.

Uygulama:
Barbell, tam ortasından tek el ile avuç içi vücuda dönük olarak sıkıca kavranır. Dizler kırılmadan kavranan ağırlık vücut tam dik oluncaya kadar ve oblique denilen yan bel kaslarında da gerilme hissetmek suretiyle nefes vermek suretiyle kontrollü ve yavaşça kaldırılır ve nefes alınarak tekrar başlangıç durumuna dönülür. Barbell aynı şekilde diğer kol ile de tutulup aynı sayıda tekrar yapılarak harekete devam edilir. Bu hareket arka bacak ve bel kaslarını çok iyi çalıştırdığı gibi, vücut kuvvetini de arttıran bir harekettir. Hareket aynı şekilde dumbbell'la da uygulanabilir.

Geri Ok Geri Dön

Reklam
Spor Fırsatları

Sponsor Ürünler / Sponsorumuz Bodydrom.com

Bizden Fiyat Almadan Sporcu Gıdası veya Giysisi Almayın. Size Özel İndirimler İçin WhatsApp'tan Yazın 0549 445 90 90
Sorumluluk Reddi Bir egzersiz veya beslenme programına başlamadan önce doktorunuza danışınız. Sitemizdeki bilgiler teşhis ve tedavi yerine geçmez. Korunma, belirtiler hakkında bilgilendirerek erken teşhisi sağlama gibi kamu yararına yöneliktir. Teşhis ve tedavi ancak kişinin, konunun uzmanı doktor tarafından görülmesiyle yapılabilir.

© 2002-2019
Bizi Takip Edin!