Yeniliklerden Haberdar Ol
Üye Girişi   /   Yeni Kayıt

ONE LEG BARBELL SQUAT

One Leg Barbell Squat

Çalışan Kaslar:
Rectus Femoris, Vastus Lateralis, Vastus Medialis, Semimembranosus, Vastus Intermedius, Biceps Femoris, Gluteus Maximus, Semitendinosus

Kasların Görevi: Bütün vücut yükünü taşır ve hareketi sağlar. Vücutta bulunan en büyük,uzun ve güçlü kaslardır.

Kullanılan Ekipman: Barbell

Spor Branşları:
Bütün spor branşlarında bacak kasları çok önemli rol oynamaktadır. Bazı spor branşlarında özellikle atletizm,futbol gibi, kullanılan kas gurupları nedeniyle, bacak çalışmaları öncelik taşımaktadır. Vücudun genel kuvvetini ve nefes kapasitesini arttıran temel bir harekettir.

Uygulama:
Barbell veya Barbell Barı omuzların üzerine yerleştirilir. Vücut dik kalmak üzere bu konumda bacağın birisi arka tarafa vücuda 60-90 santimlik bir uzaklığa koyulan ve yüksekliği 30-45 derece arasında olan bir Bench'in üzerine, ayak burnu bench'in üstüne dayandırılarak sabitleştirilir. Bu yükseklikten daha fazla yükseklik olursa hareket çok daha fazla zorlaşır. Bu başlangıç durumundan itibaren, vücut arka bacağın destek olarak kullanılması nedeniyle hafif öne eğik fakat omuzlar ve baş dik ve ileriye bakar durumda, yere doğru, tek bacakla, yer ile bacak arasında 90 derecelik bir açı oluşturuncaya kadar nefes alınarak çömelme yapılır, sonra nefes veilrerek tekrar dik konuma, başlangıç durumuna dönülür. Dikkat edilmesi gereken husus; bütün hareket boyunca, omurganın zarar görmemesi için,vücut dikliğini muhafaza etmek ve öne doğru çok fazla eğilmemek şarttır. Ayrıca bacak kaslarının hiç gevşetilmeden tam bir konsantrasyon ile hareketi devam ettirmek çok önemlidir. Ara verilmeden ayak değiştirilip diğer bacakla da aynı sayıda tekrarlanır.

Geri Ok Geri Dön

Reklam
Fitness ve Bodybuilding Giysileri

Sponsor Ürünler / Sponsorumuz Bodydrom.com

Bizden Fiyat Almadan Sporcu Gıdası veya Giysisi Almayın. Size Özel İndirimler İçin WhatsApp'tan Yazın 0549 445 90 90
Kargo Bedava
Bodydrom 004-02-BDT Düşük Kol T-Shirt Beyaz
67,00TL.   49,99 TL.

Bodydrom 004-02-BDT Düşük Kol T-Shirt Beyaz

Kargo Bedava
Bodydrom 005-03-BDA Klasik Gri Atlet
60,00TL.   44,99 TL.

Bodydrom 005-03-BDA Klasik Gri Atlet

Kargo Bedava
Bodydrom 002-03-BDA Gri Atlet
60,00TL.   44,99 TL.

Bodydrom 002-03-BDA Gri Atlet

Kargo Bedava
Bodydrom 001-03-BDT Gri Kolsuz T-Shirt
67,00TL.   49,99 TL.

Bodydrom 001-03-BDT Gri Kolsuz T-Shirt

Sorumluluk Reddi Bir egzersiz veya beslenme programına başlamadan önce doktorunuza danışınız. Sitemizdeki bilgiler teşhis ve tedavi yerine geçmez. Korunma, belirtiler hakkında bilgilendirerek erken teşhisi sağlama gibi kamu yararına yöneliktir. Teşhis ve tedavi ancak kişinin, konunun uzmanı doktor tarafından görülmesiyle yapılabilir.

© 2002-2019
Bizi Takip Edin!