Yeniliklerden Haberdar Ol
Üye Girişi   /   Yeni Kayıt

PLATE TWIST

Plate Twist

Çalışan Kaslar:
External Oblique, Internal Oblique, Rectus Abdominis

Kasların Görevi: Belin her iki yana hareketini sağlar ve düzenler.

Kullanılan Ekipman: Diğer

Spor Branşları:
Bel kaslarının kuvvetli olması bütün spor branşları için önemli olduğu gibi,günlük yaşamımızda da omurganın hareket riskini azaltan ve kontrollü çalışmasını sağlayan bir görev üstlenir. Ayrıca vücut estetiği için çok önemlidir.

Uygulama:
Karnın üst kısmında gövdeye yakın ve iki el ile tutulmak üzere bir ağırlık plakası alınarak yere oturulur. Gövde hafif arkaya doğru meyillidir ve bacaklar ileriye uzatılmış ve yerden biraz kaldırılmış durumdadır. Bu konumda iki elle tutulan ağırlık plakası midenin üzerinden, Bel, yan kaslar çalışacak şekilde her iki yana yere yaklaştırılarak geniş bir dönme açısıyla , kontrollü ve ritmik olarak sağa ve sola döndürülerek, her iki tarafa eşit sayıda tekrarlanarak uygulanır. Hareket sağa ve sola uygulandığında 1 tekrar yapılmış olur. Hareketin bel yanlarını inceltmesi için düzenli ve çok tekrarlı olarak çalışılması daha iyi netice vermektedir. Egzersiz sırasında düzenli nefes alınıp verilmesi önemlidir.

Geri Ok Geri Dön

Reklam
Spor Fırsatları

Sponsor Ürünler / Sponsorumuz Bodydrom.com

Bizden Fiyat Almadan Sporcu Gıdası veya Giysisi Almayın. Size Özel İndirimler İçin WhatsApp'tan Yazın 0549 445 90 90
Sorumluluk Reddi Bir egzersiz veya beslenme programına başlamadan önce doktorunuza danışınız. Sitemizdeki bilgiler teşhis ve tedavi yerine geçmez. Korunma, belirtiler hakkında bilgilendirerek erken teşhisi sağlama gibi kamu yararına yöneliktir. Teşhis ve tedavi ancak kişinin, konunun uzmanı doktor tarafından görülmesiyle yapılabilir.

© 2002-2019
Bizi Takip Edin!