Yeniliklerden Haberdar Ol
Üye Girişi   /   Yeni Kayıt

PRESS SIT-UP

Press Sit-Up

Çalışan Kaslar:
Rectus Abdominis, Iliopsoas

Kasların Görevi: Gövdenin eğilip bükülmesini sağlar, omurgayı hareket sırasında korur.

Kullanılan Ekipman: Barbell

Spor Branşları:
Bütün spor branşlarında mide kasları çok önemlidir. Vücut estetiği büyük ölçüde mide kaslarının şekline ve yağsız oluşuna bağlıdır.

Uygulama:
Eğimi baş aşağıda olmak üzere 35-45 derece Decline Bench'in döşemesi üzerine, ayak bileklerinin takılacağı özel bölüme ayaklar takılarak uzanılır. Ellerle, omuz genişliğinden biraz daha geniş bir tutuşla ve avuç içleri yukarıya bakacak şekilde tutulan hafif bir barbell, ön omuzların üstüne yerleştirilir. Bu noktadan itibaren, gövde, ön omuzların üzerinde bulunan barbell ile birlikte aynı omuz press hareketi yapar gib,i mide kasları kasılmak suretiyle yukarıya kaldırılır. Bu noktada, yavaşça nefes alınarak, sırt platforma hafifçe temas edene kadar geriye yatılırken barbell tekrar omuzların üzerine indirilir ve harekete bu şekilde devam edilir. Hareket, kontrollü, yavaş ve omurgaya zarar verimeden uygulanmalıdır.

Geri Ok Geri Dön

Reklam
Fitness ve Bodybuilding Giysileri

Aynı Bölgeyi Çalıştıran Diğer Egzersizler

Sponsor Ürünler / Sponsorumuz Bodydrom.com

Bizden Fiyat Almadan Sporcu Gıdası veya Giysisi Almayın. Size Özel İndirimler İçin WhatsApp'tan Yazın 0549 445 90 90
Sorumluluk Reddi Bir egzersiz veya beslenme programına başlamadan önce doktorunuza danışınız. Sitemizdeki bilgiler teşhis ve tedavi yerine geçmez. Korunma, belirtiler hakkında bilgilendirerek erken teşhisi sağlama gibi kamu yararına yöneliktir. Teşhis ve tedavi ancak kişinin, konunun uzmanı doktor tarafından görülmesiyle yapılabilir.

© 2002-2019
Bizi Takip Edin!