Yeniliklerden Haberdar Ol
Üye Girişi   /   Yeni Kayıt

ROCKING STANDING CALF RAISE

Rocking Standing Calf Raise

Çalışan Kaslar:
Gastrocnemius, Tibialis Anterior, Soleus

Kasların Görevi: Parmak ucunda yükselme ve sıçrama aktivitelerini yaptırır.

Kullanılan Ekipman: Barbell

Spor Branşları:
Bacak kaslarının aktif rol oynadığı bütün spor branşlarında, baldır kasları da çok önemli tamamlayıcı bir rol üstlenirler. Bilhassa, kısa mesafe koşu, yüksek ve üç adım atlama, basket, voleybol, eskrim, ski, futbol ve uzak doğu sporlarında çok etkilidir.

Uygulama:
Ayakta Barbell'i omuzların üstüne alarak önca topuklar yerdeyken parmak uçları yularıya doğru gerdirilir ve bunu takiben bu defa parmak ucunda en yükseğe çıkmaya çalışılır. Ayakların altında yükseklik sağlamak için herhangi bir tahta veya blok yoktur, sadece yerde uygulanır. Yukarıya doğru parmak ucunda yükselirken nefes verilir, topuklar en alt pozisyona gelirken nefes alınır. Dikkat edilmesi gereken husus; hareket esnasında vücudun dik olması ve dizlerin kırılmamasıdır. Ayrıca parmak uçlarında en üst noktaya kadar yükselmek ve en alt noktaya gelindiğinde de topukların yere değmemesine dikkat etmek çok önemlidir. Ayrıca hareketi yavaş ve kontrollü olarak, ön ve arka baldırlarda yanma hissedene kadar, çok tekrarlı uygulamak gerekir.
Bu egzersiz her iki ele alınan dumbbell'lar ile çift bacak veya tek bacakla da uygulanabilir
Hareket çift taraflı olduğu için hem parmak uçlarında yükselirken hem de parmak uçlarını yukarıya kaldırırken tam kasılma hissetmek gerekir.

Geri Ok Geri Dön

Reklam
Fitness ve Bodybuilding Giysileri

Sponsor Ürünler / Sponsorumuz Bodydrom.com

Bizden Fiyat Almadan Sporcu Gıdası veya Giysisi Almayın. Size Özel İndirimler İçin WhatsApp'tan Yazın 0549 445 90 90
Sorumluluk Reddi Bir egzersiz veya beslenme programına başlamadan önce doktorunuza danışınız. Sitemizdeki bilgiler teşhis ve tedavi yerine geçmez. Korunma, belirtiler hakkında bilgilendirerek erken teşhisi sağlama gibi kamu yararına yöneliktir. Teşhis ve tedavi ancak kişinin, konunun uzmanı doktor tarafından görülmesiyle yapılabilir.

© 2002-2019
Bizi Takip Edin!