Yeniliklerden Haberdar Ol
Üye Girişi   /   Yeni Kayıt

SCISSOR KICK

Scissor Kick

Çalışan Kaslar:
External Oblique, Internal Oblique, Rectus Abdominis

Kasların Görevi: Gövdenin eğilme ve bükülme hareketlerini yaptırır,hareket sırasında frenleyici rol oynayarak omurganın korunmasını sağlar.

Kullanılan Ekipman: Sadece Vücut

Spor Branşları:
Hem bütün spor branşları hem de vücudun sağlam ve estetik görünüşü için çok önemlidir.

Uygulama:
Düz bir zemin üzerine, eller avuç içleri yere koyulmak suretiyle iki yana uzatılarak sırt üstü uzanılır. Bacaklar düz olarak dizler tamamen kitli ileriye uzatılır ve yerden 40-50 santim kadar yukarıda sabitleştirilir. Bu durumda bacaklar birbirinin üzerinden çapraz olarak makas hareketi şeklinde yavaş ve kontrollü olarak bacakların ve ellerin konumunu bozmadan ve baş yerden hafifçe yukarıda tutularak harekete devam edilir. Harekette, dikkate edilecek husus; çapraz makas hareketini bacakları çok fazla açmadan, dar ve çabuk uygulamaktır. Ayakların yere değmemesine dikkat edilmelidir. Midenin alt kısmı ve bacak içleri için çok faydalı bir egzersizdir.

Geri Ok Geri Dön

Reklam
Spor Fırsatları

Sponsor Ürünler / Sponsorumuz Bodydrom.com

Bizden Fiyat Almadan Sporcu Gıdası veya Giysisi Almayın. Size Özel İndirimler İçin WhatsApp'tan Yazın 0549 445 90 90
Sorumluluk Reddi Bir egzersiz veya beslenme programına başlamadan önce doktorunuza danışınız. Sitemizdeki bilgiler teşhis ve tedavi yerine geçmez. Korunma, belirtiler hakkında bilgilendirerek erken teşhisi sağlama gibi kamu yararına yöneliktir. Teşhis ve tedavi ancak kişinin, konunun uzmanı doktor tarafından görülmesiyle yapılabilir.

© 2002-2019
Bizi Takip Edin!