Yeniliklerden Haberdar Ol
Üye Girişi   /   Yeni Kayıt

SEATED BARBELL TWIST

Seated Barbell Twist

Çalışan Kaslar:
External Oblique, Internal Oblique

Kasların Görevi: Belin her iki yana hareketini sağlar

Kullanılan Ekipman: Barbell

Spor Branşları:
Belin her iki yanındaki kasların bütün spor branşları için faydası çok önemlidir. Ayrıca vücut orantısı ve estetiğinde ince ve yağsız bir bele sahip olmak her zaman tercih edilen bir görünümdür.

Uygulama:
Omuza alınan hafif bir Barbell veya ağırlıksız bir Bar ile, bir sıranın ucuna oturularak, her iki yana yani sağa ve sola vücudu döndürmek suretiyle uygulanır. Dikkat edilecek husus; hareketin her iki taraf için eşit sayıda ve bele zarar vermeyecek şekilde yavaş ve kontrollü dönülerek uygulanmasıdır. Hareket sırasında ayaklar yere tam basmalı, hareket devamınca baş ve vücut dikliğini muhafaza etmelidir. Bu hareket aynı zamanda ayakta da ve göğüs üzerinde tutulan bir dumbbell ile de uyugulanabilir.

Geri Ok Geri Dön

Reklam
Fitness ve Bodybuilding Giysileri

Sponsor Ürünler / Sponsorumuz Bodydrom.com

Bizden Fiyat Almadan Sporcu Gıdası veya Giysisi Almayın. Size Özel İndirimler İçin WhatsApp'tan Yazın 0549 445 90 90
Sorumluluk Reddi Bir egzersiz veya beslenme programına başlamadan önce doktorunuza danışınız. Sitemizdeki bilgiler teşhis ve tedavi yerine geçmez. Korunma, belirtiler hakkında bilgilendirerek erken teşhisi sağlama gibi kamu yararına yöneliktir. Teşhis ve tedavi ancak kişinin, konunun uzmanı doktor tarafından görülmesiyle yapılabilir.

© 2002-2019
Bizi Takip Edin!