Yeniliklerden Haberdar Ol
Üye Girişi   /   Yeni Kayıt

SEATED CALF RAISE

Seated Calf Raise

Çalışan Kaslar:
Flexor Digitorum Longus, Soleus, Tibialis Posterior, Extensor Digitorum Longus, Perenous Longus, Pereneus Longus, Pereneus Brevis

Kasların Görevi: Parmak ucunda yükselme ve zıplama aktivitelerini yaptırırlar.

Kullanılan Ekipman: Machine

Spor Branşları:
Zıplama ve koşma aktivitelerinin yoğun olduğu bütün spor branşları. Basket, voleybol, atletizm, cimnastik, futbol, dağcılık, eskrim, bale, dans.

Uygulama:
Seated Calf Raise Makinesinde, oturarak, dizlerin üzerine baskı yapan ağırlık platformunu, ayak burunları yine özel bir platforma yerleştirilmiş durumda, topukları aşağı ve yukarıya hareket ettirmek suretiyle uygulanır. Dikkat edilmesi gereken husus; vücudun dikliğini koruması ve baldır kaslarında tam bir yanma oluncaya kadar hareketin yavaş ve kontrollü olarak devam ettirilmesidir. Baldırların soleus denilen dış kısımlarını da etkili çalıştıran bir harekettir.

Geri Ok Geri Dön

Reklam
Spor Fırsatları

Sponsor Ürünler / Sponsorumuz Bodydrom.com

Bizden Fiyat Almadan Sporcu Gıdası veya Giysisi Almayın. Size Özel İndirimler İçin WhatsApp'tan Yazın 0549 445 90 90
Sorumluluk Reddi Bir egzersiz veya beslenme programına başlamadan önce doktorunuza danışınız. Sitemizdeki bilgiler teşhis ve tedavi yerine geçmez. Korunma, belirtiler hakkında bilgilendirerek erken teşhisi sağlama gibi kamu yararına yöneliktir. Teşhis ve tedavi ancak kişinin, konunun uzmanı doktor tarafından görülmesiyle yapılabilir.

© 2002-2019
Bizi Takip Edin!