Yeniliklerden Haberdar Ol
Üye Girişi   /   Yeni Kayıt

SEATED DUMBBELL INNER-BICEPS CURL

Seated Dumbbell Inner-Biceps Curl

Çalışan Kaslar:
Biceps Brachi, Brachioradialis, Brachialis, Pronator Teres

Kasların Görevi: Bütün yükleme ve çekici fonksiyonları yaptırır.

Kullanılan Ekipman: Dumbbell

Spor Branşları:
Kol kaslarının aktif rol oynadığı, bilhassa çekme fonksiyonunun önemli olduğu bütün branşlarda etkilidir.

Uygulama:
Biceps kasının iç kısımlarını etkileyen bir harekettir. Bir bench’in oturma platformuna iki ele dumbbell’lar alınarak oturulur, sırt hafif eğimli olan döşemeye dayandırılır. Gövde ve bacakların yanında avuç içleri vücuda bakacak şekilde, yani alt tutuşla kavranan dumbell’lar, yavaşça ve kontrollü olarak, nefes verilmek suretiyle, omuz seviyesine kadar avuç içleri omuzlara doğru döndürülerek kaldırılır ve nefes alınarak alt başlangıç pozisyonuna, yine bilekler ve avuç içleri birbirine bakacak şekilde döndürülerek indirilir. Hareket her iki kolla ayrı ayrı kaldırılarak uygulanırsa “ Alternatif Curl” olarak adlandırılır. Hareket tek dumbbell ile de uygulanabilir.
Hareket esnasında dikkat edilecek husus; dirseklerin hareket devamınca öne veya arkaya kaçmasını önlemek ve gövdenin de sabit kalmasını sağlamaktır.

Geri Ok Geri Dön

Reklam
Fitness ve Bodybuilding Giysileri

Sponsor Ürünler / Sponsorumuz Bodydrom.com

Bizden Fiyat Almadan Sporcu Gıdası veya Giysisi Almayın. Size Özel İndirimler İçin WhatsApp'tan Yazın 0549 445 90 90
Sorumluluk Reddi Bir egzersiz veya beslenme programına başlamadan önce doktorunuza danışınız. Sitemizdeki bilgiler teşhis ve tedavi yerine geçmez. Korunma, belirtiler hakkında bilgilendirerek erken teşhisi sağlama gibi kamu yararına yöneliktir. Teşhis ve tedavi ancak kişinin, konunun uzmanı doktor tarafından görülmesiyle yapılabilir.

© 2002-2019
Bizi Takip Edin!