Yeniliklerden Haberdar Ol
Üye Girişi   /   Yeni Kayıt

SEATED TWO-ARM PALMS-UP LOW-PULLY WRIST CURL

Seated Two-Arm Palms-Up Low-Pully Wrist Curl

Çalışan Kaslar:
Brachioradialis, Extensor Carpi Radialis, Extensor Brevis, Flexor Carpi Radialis, Pronator Teres, Palmaris Longus, Extensor Digitorum Commonis, Extensor Pollicis Longus, Extensor policis brevis

Kasların Görevi: Tutma, çekme ve kavrama aktivitelerini yaptırır.

Kullanılan Ekipman: Cable

Spor Branşları:
Önkol ve bilek kasları bütün spor branşlarında çok önemlidir.

Uygulama:
Low Pulley yapılan istasyonun önüne bir bench koyularak, bench'in kenarına oturulur, avuç içleri yukarıya bakacak şekilde, dirsekler, kollar bacakların ve bilekler de, dizlerin üzerine tespit edilir. Fakat bilekler dizlerin dışında boştadır. Bu durumda cihazının barı iki el ile sıkıca kavranarak, eller bileklerden aşağı ve yukarıya doğru bükülmek suretiyle yavaş ve kontrollü olarak dairesel hareket ettirilerek uygulanır. Dikkat edilecek husus; hareketin sadece bileklerin gücüyle ve dirsekleri ve kolları aynı konumda bacakların üzerinden hiç ayırmadan ve hiç kaldırmadan yapılmasıdır.
.

Geri Ok Geri Dön

Reklam
Spor Fırsatları

Sponsor Ürünler / Sponsorumuz Bodydrom.com

Bizden Fiyat Almadan Sporcu Gıdası veya Giysisi Almayın. Size Özel İndirimler İçin WhatsApp'tan Yazın 0549 445 90 90
Sorumluluk Reddi Bir egzersiz veya beslenme programına başlamadan önce doktorunuza danışınız. Sitemizdeki bilgiler teşhis ve tedavi yerine geçmez. Korunma, belirtiler hakkında bilgilendirerek erken teşhisi sağlama gibi kamu yararına yöneliktir. Teşhis ve tedavi ancak kişinin, konunun uzmanı doktor tarafından görülmesiyle yapılabilir.

© 2002-2019
Bizi Takip Edin!