Yeniliklerden Haberdar Ol
Üye Girişi   /   Yeni Kayıt

STANDING DUMBBELL CALF RAISE

Standing Dumbbell Calf Raise

Çalışan Kaslar:
Gastrocnemius, Soleus, Extensor Digitorum Longus, Perenous Longus

Kasların Görevi: Parmak ucunda yükselme ve sıçrama aktivitelerini yaptırır.

Kullanılan Ekipman: Dumbbell

Spor Branşları:
Bacak kaslarının aktif rol oynadığı bütün spor branşlarında, baldır kasları da çok önemli tamamlayıcı bir rol üstlenirler. Bilhassa, kısa mesafe koşu, yüksek ve üç adım atlama, basket, voleybol, eskrim, ski, futbol ve uzak doğu sporlarında çok etkilidir.

Uygulama:
Kalınlığı 10,15 cm.kadar olan bir tahta platformda topuklar boşta ve dışarıda kalmak üzere parmak uçlarında durularak her iki ele vücut yanlarında alınan dumbbell'lar ile yukarıya doğru yükselirken nefes verilir, topuklar en alt pozisyona gelirken nefes alınır. Dikkat edilmesi gereken husus; hareket esnasında vücudun dik olması ve dizlerin kırılmamasıdır. Ayrıca parmak uçlarında en üst noktaya kadar yükselmek ve en alt noktaya gelindiğinde de topukların yere değmemesine dikkat etmek çok önemlidir. Ayrıca hareketi yavaş ve kontrollü olarak, baldırlarda yanma hissedilene kadar, çok tekrarlı uygulamak gerekir. Hareket omuzlara Barbell alınarak da uygulanabilir.

Geri Ok Geri Dön

Reklam
Spor Fırsatları

Sponsor Ürünler / Sponsorumuz Bodydrom.com

Bizden Fiyat Almadan Sporcu Gıdası veya Giysisi Almayın. Size Özel İndirimler İçin WhatsApp'tan Yazın 0549 445 90 90
Sorumluluk Reddi Bir egzersiz veya beslenme programına başlamadan önce doktorunuza danışınız. Sitemizdeki bilgiler teşhis ve tedavi yerine geçmez. Korunma, belirtiler hakkında bilgilendirerek erken teşhisi sağlama gibi kamu yararına yöneliktir. Teşhis ve tedavi ancak kişinin, konunun uzmanı doktor tarafından görülmesiyle yapılabilir.

© 2002-2019
Bizi Takip Edin!