Yeniliklerden Haberdar Ol
Üye Girişi   /   Yeni Kayıt

STANDING HEAD HARNESS NECK RESISTANCE

Standing Head Harness Neck Resistance

Çalışan Kaslar:
Splenius Capitis, Longissimus Capitis, Splenius Cervicis, Levator Scapulae, Iliocostalis Cervicis, Trapezius, Semispinalis Capitis, Intertranverserii, Longissimus Cervicis, Spinalis Cervicis, Semispinali Cervicis

Kasların Görevi: Boynun her yöne hareketini sağlarlar.

Kullanılan Ekipman: Diğer

Spor Branşları:
Güreş, Boks, Cimnastik, Futbol.

Uygulama:
Ayakta normal duruş pozisyonunda, gövde yere paralel ve iki el dizlerin üzerinde olmak üzere, başa takılan ve iki tarafında ağırlık plakaları olan özel bir aparatla uygulanır. Bu durumda sadece baş, ağırlık plakaları, boyun kasları kasılarak, nefes alınmak suretiyle, yere doğru indirilir ve yavaş, kontrollü bir şekilde nefes alınarak başlangıç durumuna, baş tamamen düzelinceye kadar kaldırılır. Dikkat edilmesi gereken husus; hareketin bir süre ağırlıksız uygulanması ve daha sonra hafif kilolarla başlanmasıdır. Hareketi uygularken ani ve şiddetli bir çalışma yapılmaması ve boyun kaslarında tam bir kasılma hissedilmesi çok önemlidir. Hareket aynı şekilde oturularak da uygulanabilir.

Geri Ok Geri Dön

Reklam
Fitness ve Bodybuilding Giysileri

Sponsor Ürünler / Sponsorumuz Bodydrom.com

Bizden Fiyat Almadan Sporcu Gıdası veya Giysisi Almayın. Size Özel İndirimler İçin WhatsApp'tan Yazın 0549 445 90 90
Sorumluluk Reddi Bir egzersiz veya beslenme programına başlamadan önce doktorunuza danışınız. Sitemizdeki bilgiler teşhis ve tedavi yerine geçmez. Korunma, belirtiler hakkında bilgilendirerek erken teşhisi sağlama gibi kamu yararına yöneliktir. Teşhis ve tedavi ancak kişinin, konunun uzmanı doktor tarafından görülmesiyle yapılabilir.

© 2002-2019
Bizi Takip Edin!