Yeniliklerden Haberdar Ol
Üye Girişi   /   Yeni Kayıt

STIFF LEG BARBELL GOOD MORNING

Stiff Leg Barbell Good Morning

Çalışan Kaslar:
Thoracolumbar Fascia, Rotator, Intertransversari, Erector Spinae, Multifidus, Interspinalis, Gluteus Maximus, Semimembranosus, Semitendinosus, Biceps Femoris

Kasların Görevi: Gövdenin öne ve arkaya hareket yapmasını sağlar ve omurgayı korur.

Kullanılan Ekipman: Barbell

Spor Branşları:
Arka bel kasları vücudun ayakta kalabilmesi ve omurganın dikliğini koruduğu için sadece spor branşları için değil, her zaman çok önemlidirler.

Uygulama:
Omuzların arkasına ve boynun en alt noktasına gelecek şekilde bir bar alınır ve sıkıca her iki ucundan kavranır. Bacak açıklığı omuz genişliği kadar olacak şekilde durulur. Gövde, dik konumda yavaş ve kontrollü olarak, yere pararlel konuma gelinceye dek, omurgaya zarar vermeyecek süratte öne doğru bükülür ve nefes almak suretiyle tekrar başlangıç durumuna dönülür.
Dikkat edilmesi gereken husus; bacakların bükülmeyerek gergin olması ve vücudun yere paralel duruma getirilerek uygulanmasıdır. Hareket dizler hafifçe kırık olarak da uygulanabilir.

Geri Ok Geri Dön

Reklam
Spor Fırsatları

Sponsor Ürünler / Sponsorumuz Bodydrom.com

Bizden Fiyat Almadan Sporcu Gıdası veya Giysisi Almayın. Size Özel İndirimler İçin WhatsApp'tan Yazın 0549 445 90 90
Sorumluluk Reddi Bir egzersiz veya beslenme programına başlamadan önce doktorunuza danışınız. Sitemizdeki bilgiler teşhis ve tedavi yerine geçmez. Korunma, belirtiler hakkında bilgilendirerek erken teşhisi sağlama gibi kamu yararına yöneliktir. Teşhis ve tedavi ancak kişinin, konunun uzmanı doktor tarafından görülmesiyle yapılabilir.

© 2002-2019
Bizi Takip Edin!