Yeniliklerden Haberdar Ol
Üye Girişi   /   Yeni Kayıt

STOMACH VACUUM

Stomach Vacuum

Çalışan Kaslar:
Rectus Abdominis, External Oblique, Internal Oblique

Kasların Görevi: Gövdenin öne ve arkaya hareketini düzenler, omurganın çalışma emniyetini sağlar.

Kullanılan Ekipman: Sadece Vücut

Spor Branşları:
Genelde her spor branşında güçlü bir mide, performansı çok olumlu yönde etkiler. Düzenli olarak çalıştırılması spor verimini arttırdığı gibi,vücudun estetik ve güzelliğini de arttırır.

Uygulama :
Ayakta durularak eller kalçaların iki yanına yerleştirilir ve ciğerlerdeki bütün hava nefes verilerek boşaltılır. Göğüs tamamiyle gerdirilir ve mide mümkün olduğu kadar içeriye çekilir ve o durumda tutulur. Bu durumda göbeğinizin omurga kemiğinize doğru bastırıldığını tasavvur edin. Bu şekilde 20 saniye kadar tam bir kasılma yaparak 1 tekrarlık bir hareket yapmış olun ve bu şekilde 40 veya 60 saniyelik isometric kasılmalarla hareketi tamamlayın. Bu hareket oturularak, dizler yerde veya yatar konumda da uygulanabilir. Düz bir karın ve ince bir bel elde etmede çok faydalı ve uygulanması basit bir egzersizdir.

Geri Ok Geri Dön

Reklam
Spor Fırsatları

Sponsor Ürünler / Sponsorumuz Bodydrom.com

Bizden Fiyat Almadan Sporcu Gıdası veya Giysisi Almayın. Size Özel İndirimler İçin WhatsApp'tan Yazın 0549 445 90 90
Sorumluluk Reddi Bir egzersiz veya beslenme programına başlamadan önce doktorunuza danışınız. Sitemizdeki bilgiler teşhis ve tedavi yerine geçmez. Korunma, belirtiler hakkında bilgilendirerek erken teşhisi sağlama gibi kamu yararına yöneliktir. Teşhis ve tedavi ancak kişinin, konunun uzmanı doktor tarafından görülmesiyle yapılabilir.

© 2002-2019
Bizi Takip Edin!