Yeniliklerden Haberdar Ol
Üye Girişi   /   Yeni Kayıt

TOE TOUCHERS

Toe Touchers

Çalışan Kaslar:
External Oblique, Internal Oblique, Rectus Abdominis

Kasların Görevi: Gövdenin eğilme ve bükülme hareketlerini yaptırır,hareket sırasında frenleyici rol oynayarak omurganın korunmasını sağlar.

Kullanılan Ekipman: Sadece Vücut

Spor Branşları:
Hem bütün spor branşları hem de vücudun sağlam ve estetik görünüşü için çok önemlidir.

Uygulama:
Düz bir zemin üzerine, baş yerden kaldırılarak ve kollar yukarıya uzatılmak suretiyle sırt üstü uzanılır ve bacaklar, ayak tabanları tamamiyle tavana bakacak şekilde başlangıç pozisyonuna gelinir. Bacaklar düz olarak yukarıda sabitleştirilmiş durumdayken gövde ve yukarıda birbirine paralel olarak duran kollar ile iyice yukarıya yükselinerek ayaklara ellerle ulaşılmaya çalışılır ve bu esnada mide kasları yavaş ve kontrollü olarak nefes verilmek suretiyle sıkıştırılır, bu noktada birkaç saniye beklenir ve nefes alınarak gövde tekrar yere doğru başlangıç noktasına döndürülür ve aynı şekilde harekete devam edilir. Dikkat edilecek husus; hareket esnasında başın doğal konumunda muhafaza edilmesi ve gövde geriye indirilirken sırtın yere temas etmeden harekete devam edilmesidir.

Geri Ok Geri Dön

Reklam
Spor Fırsatları

Sponsor Ürünler / Sponsorumuz Bodydrom.com

Bizden Fiyat Almadan Sporcu Gıdası veya Giysisi Almayın. Size Özel İndirimler İçin WhatsApp'tan Yazın 0549 445 90 90
Sorumluluk Reddi Bir egzersiz veya beslenme programına başlamadan önce doktorunuza danışınız. Sitemizdeki bilgiler teşhis ve tedavi yerine geçmez. Korunma, belirtiler hakkında bilgilendirerek erken teşhisi sağlama gibi kamu yararına yöneliktir. Teşhis ve tedavi ancak kişinin, konunun uzmanı doktor tarafından görülmesiyle yapılabilir.

© 2002-2019
Bizi Takip Edin!