Yeniliklerden Haberdar Ol
Üye Girişi   /   Yeni Kayıt

UNDERHAND CABLE PULLDOWNS

Underhand Cable Pulldowns

Çalışan Kaslar:
Latissimus Dorsi, Teres Major

Kasların Görevi: Bütün çekme hareketlerini yaptırırlar.

Kullanılan Ekipman: Cable

Spor Branşları:
Windsurf, dağcılık, yüzme, cirit ve çekiç atma, voleybol, hentbol, tenis, basketbol, güreş, boks, eskrim, cimnastik, yelken, sutopu, mızrak ve gülle atma

Uygulama:
Lat Pull veya Pulldown ismi verilen özel makinede uygulanır. Oturma platformuna oturularak çekme barı omuz genişliği kadar bir tutuş açıklığı ile sıkıca kavranır. Avuç içleri yüze doğrudur. Ucunda ağırlık plakaları olan bar, nefes verilerek, göğüslere doğru yavaş ve koltukaltı kaslarında tam bir gerginlik oluncaya kadar çekilir ve birkaç saniye bu pozisyonda bekledikten sonra, yavaşça, nefes verilerek başlangıç durumuna, kollar tamamen düzelip, sırtta tam bir gerginlik hissedinceye kadar dönülür. Hareket sırasında sırt kasları gevşetilmez ve vücut dikliğini muhafaza eder.

Geri Ok Geri Dön

Reklam
Fitness ve Bodybuilding Giysileri

Sponsor Ürünler / Sponsorumuz Bodydrom.com

Bizden Fiyat Almadan Sporcu Gıdası veya Giysisi Almayın. Size Özel İndirimler İçin WhatsApp'tan Yazın 0549 445 90 90
Sorumluluk Reddi Bir egzersiz veya beslenme programına başlamadan önce doktorunuza danışınız. Sitemizdeki bilgiler teşhis ve tedavi yerine geçmez. Korunma, belirtiler hakkında bilgilendirerek erken teşhisi sağlama gibi kamu yararına yöneliktir. Teşhis ve tedavi ancak kişinin, konunun uzmanı doktor tarafından görülmesiyle yapılabilir.

© 2002-2019
Bizi Takip Edin!