Yeniliklerden Haberdar Ol
Üye Girişi   /   Yeni Kayıt

WIDE-GRIP REAR PULL-UP

Wide-Grip Rear Pull-Up

Çalışan Kaslar:
Latissimus Dorsi, Teres Major, Teres Minor, Rhomboid Major, Biceps Brachi, Brachialis, Brachioradialis

Kasların Görevi: Bütün çekme aktivitelerini yaptırırlar.

Kullanılan Ekipman: Sadece Vücut

Spor Branşları:
Windsurf, dağcılık, yüzme, cirit ve çekiç atma, voleybol, hentbol, tenis, basketbol, güreş, boks, eskrim, cimnastik, yelken, sutopu, mızrak ve gülle atma

Uygulama:
Eller omuz genişliğinden daha geniş bir tutuş açıklığı ile ve avuç içleri karşıya bakacak şekilde barfiksten tutulur, bütün vücut, nefes verilmek suretiyle, barfiksin barı enseye yaklaşacak şekilde yukarıya çekilir ve nefes alınarak, kontrollü ve yavaşça tekrar başlangıç durumuna dönülür.
Bu hareketin diğer bir uygulama şekli de barı çeneye doğru yaklaşacak şekilde vücudu yukarıya çekmektir. Tesir yönünden birbirine yakın olmakla beraber, enseye doğru çekişlerde sırtın daha geniş bir bölümü çalışır ve hareket daha zorlaşır. Dikkat edilecek husus; vücudun sallanmasını önlemek, yukarı ve aşağı hareketlerde yavaş ve kontrollü hareket etmektir. Her iki çalışma şekli de sırtı genişleten bir tesir yapar ve boy uzamasına yardımcı olur.

Geri Ok Geri Dön

Reklam
Fitness ve Bodybuilding Giysileri

Sponsor Ürünler / Sponsorumuz Bodydrom.com

Bizden Fiyat Almadan Sporcu Gıdası veya Giysisi Almayın. Size Özel İndirimler İçin WhatsApp'tan Yazın 0549 445 90 90
Sorumluluk Reddi Bir egzersiz veya beslenme programına başlamadan önce doktorunuza danışınız. Sitemizdeki bilgiler teşhis ve tedavi yerine geçmez. Korunma, belirtiler hakkında bilgilendirerek erken teşhisi sağlama gibi kamu yararına yöneliktir. Teşhis ve tedavi ancak kişinin, konunun uzmanı doktor tarafından görülmesiyle yapılabilir.

© 2002-2019
Bizi Takip Edin!