logo

SPORCUNUN BİLGİYLE BULUŞMA NOKTASI

www.sporeva.com bir Egesoy Grup sitesidir.

Site 2004 yılında, sektörün duayenlerinden Erol Uğur'un danışmanlığında, Egesoy Grup başkanı Samet Egesoy'un katkılarıyla kuruldu.

Sloganımız: Yaşam Boyu Bilinçli Spor

sporeva.com sitemizin amacı, sporu her yaştan insan için bir yaşam tarzı haline getirmektir. Spor yapmak, spor salonlarında katlanılan bir işkence değil, insan hayatına renk katan renkli bir eğlence, insan vücuduna estekik, güzellik ve sağlık katan, yaşlanma etkilerini geciktiren son derece faydalı bir uğraştır.

Amacımız Bilinçli Sporu Her Yaştan İnsana Sevdirmek

Ülkemizde spor denince akla gelen Futboldur. Egzersiz yapma alışkanlığımız ise malesef Avrupa ülkeleri ile Amerika'nın çok çok gerisindedir. Oysa biz, haftanın sadece 4 günü birer saat egzersize ayırarak hem vücudunuzda hem hayatınızda meydana gelecek mucize değişimleri size müjdelemek ve bunu nasıl yapacağınız konusunda da bilgiler vermek için buradayız. Sitemizi takip edin. Bunun hiç te zor olmadığını göreceksiniz. Bilgi vermek bizden, uygulamak sizden.

NE EMEKLER VERDİK?

Tam 400 Egzersiz, 800 Resimli Açıklama

sporeva.com sitesinde 400 egzersiz, uluslararası literatürdeki isimleriyle, renkli resim ve açıklamalarıyla, hangi spor branşlarında kullanıldığı, hangi kasları çalıştırdığı, kullanılan ekipman ve doğru yapılışlarının anlatıldığı metinlerle tanıtılmaktadır. Bu 400 egzersizi size sunabilmek için 2000 e yakın resim çekildi. Bunlardan 800 tanesi seçilerek her hareketin başlangıç ve bitiş posizyonları belirlendi. Böylece 400 egzersiz için başlangıç ve bitiş pozisyonları olmak üzere resimler birleştirildi. Daha sonra tek tek açıklamaları yazıldı.

Sadece vücut bölümlerine göre egzersizler değil, insan vücudunda buluna her bir kas için o kası çalıştıracak egzersizler tek tek Muscle Anatomy (kas anatomisi) haritası üzerinde gösterildi. Ve eğer siz isterseniz sadece bir tek kas seçerek o kası çalıştıran egzersizleri görebilirsiniz.

Sporcu Beslenmesi ve Beslenme Programları

Sporcular için baslenmenin önemi tartışılmaz. Kas geliştirmek amacındaki bir sporcu için günlük alınan protein ve karbonhidrat miktarı son derece kritik önemdedir. Aynı şekilde kilo sorunu olan birinin de yediklerinden aldığı kaloriyi bilmesi gerekir. Bu da bir ihtiyacı karşımıza çıkartır. Bu ihtiyaç, besinlerin içinde ne kadar protein, ne kadar karbonhidrat, ne kadar kalori vb olduğuyla ilgili besin değerleri bilgisidir. İşte biz sizin için 500'e yakın temel besinin bu bilgilerini derledik ve interaktif tablolar şeklinde sitemize koyduk. Bu bilgiler büyük bir hazinedir.

Sporcu Sağlığı, Cinsellik, Kişisel Bakım, Forum

Sadece egzersiz ve beslenme değil, başta sporcu sağlığı olmak üzere genel ve güncel sağlık bilgilerini sizler için derliyor ve konunun uzmanlarından, doğru kaynaklardan aktarıyoruz. Bunun yanında cinsellik ve güzellik bölümlerinde konuyla ilgili konuları takip edebilirsiniz. Forum bölümümüzde tüm üyelerimiz çeşitli spor konularında bilgilerini paylaşabilir.

SPORCUYA HİZMET İÇİN NELER YAPIYORUZ?

Sporcular İçin Seri İlanlar

2012 yılında sporcularımıza hizmet için iki bölüm daha açtık. Bunlardan biri Sporcular İçin Seri İlanlar.
Almak - satmak istediğiniz spor malzemeleri için ilan verebilirsiniz. Spor salonunuzda bir kampanya mı yapıyorsunuz. O halde sporeva.com seri ilanlarına ilan bırakabilirsiniz. Spor salonunuza personel mi arıyorsunuz? Hemen bir seri ilan girin ve kısa sürede, camianın takip ettiği bu ilanlarla hedefinize ulaşın.

Sporcular İçin Haberler

Yeni bir salon mu açtınız. Bize haber verin haber olarak girelim. Bir başarı mı kazandınız? Hemen paylaşalım. Bir haber mi duydunuz? Bize gönderin, hemen haber bültenimizde yer verelim. Gerek Türkiye'den gerek dünyadan en güncel haberler www.sporeva.com'de.

Sponsorluk ve Sporcuya Maddi Destek Çalışmalarımız

Yurdışında, özellikle Amerika'daki sporcuların avantajı bizim sporcularımızdan daha üstün bir güce ve genetik yapıya sahip olmaları mı? Tabi ki hayır. Onların arkasında, onlara destek veren büyük firmalar var. Bizim sporcumuz podyuma çıkarken giyeceği mayonun maliyetini düşünürken ABD'li rakibi milyon dolarlık sponsorluk geliriyle, son model spor arabasıyla DVD'lerde havasını atıyor. Boy boy resimleri yüksek tirajlı dergilerin kapaklarını süslüyor. Bizler Facebook'ta ve Youtube'ta ağzı açık olnları izliyoruz. Onlar birer dünya Starı. Bizden neden dünya Starları çıkmasın? Bunu başarmak için sporcuya destek gerek. Biz sitemizin reklam ve ilan gelirinin büyük bir kısmıyla sporcuya destek olacağız.

VİZYONUMUZ - MİSYONUMUZ

Vizyonumuz: Özellikle Bodybuilding ve Fitness konularında Türkiye'de en büyük bilgi ve paylaşım sitesi olmak. En doğru ve en geniş bilgileri veren bir başvuru sitesi olarak sadece Türkçe değil diğer dillerde de yayın yaparak gelecekte dünyanın başvurduğu bir referans sitesi haline gelmekdir.

Misyonumuz: Bodybuilding ve Fitness başta olmak üzere, yaşam boyu sağlık ve güzellik için yaşam boyu bilinçli sporu geniş kitlelere sevdirmek ve yaygınlaştırmak.
Egzersiz yapmayı bir alışkanlık ve yaşam tarzı haline getirerek hem bireyin hem de toplumun gelişimine katkı sağlamak.
Sitemizin gelirlerinden bir kısmını mutlaka sponsorluğa ayırarak sporcularımıza maddi destek sağlamak.
Sporcularımızla geçrekleştireceğimiz haber ve röportajları yüksek hit alan sitemizde yayınlayarak bu sporcularımızın tanıtımına destek olmak ve gençleri de onlar gibi olmaya özendiremek.
Gençlerin kahve köşelerinde, gece kulüplerinde ve barlarda değil spor salonlarında olmasını sağlamak.
Konumuzla ilgili bu sporları sevdirmek ve yaygınlaştırmak.

Sitemize yeni eklenen konuları, mail adresinizi bırakarak takip edebilirsiniz. Ayrıca Facebook sayfamızı beğenerek, Instagram veya Twitter sayfamızda takipçi olarak da sitemizdeki yenilikleri takip edebilirsiniz. Bize vereceğiniz en büyük destek bizi sık sık takip etmek olacaktır. Biz de bunun karşılığında hem yeni ekleyeceğimiz konularla, hem de sporcularımıza sağlayacağımız destekle bunu geri döndüreceğiz.

Saygılarımızla.

Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz!

Web Tasarım