logo
Sağlık   16.714

Kanserin Penceresinden 9: Günlük Tavsiyeler

Paylaş:

Sitemizin danışma kurulundan Sn. Özer Baysaling´in geçirdiği kanser hastalığı dolayısıyla, kanser hastalarına ve onlara bakanlara; bilgi, yaşananların paylaşımı, ümit ve cesaret vermek amacıyla yazdığı, piyasada tükenmiş olan "Kanserin Penceresinden Bir yaşam sentezi" kitabından kısa alıntıları, genel istek üzerine sitemizde bölümler halinde yayınlıyoruz. Bu yazı 9 ayrı bölümden oluşmaktadır.

Kansere yakalanmamak, yakalanılmışsa iyileşmek veya tedavi süresini daha rahat geçirmek için kendimde uyguladığım derin düşünme (meditasyon) ve yöntemimi aşağıda sunuyorum.
- Mideniz dolu olmadığı bir sırada ve özellikle sabahları, önce iki bardak ılık su için.
- Sonra onardan olmak üzere üç sefer derin nefes alıp bırakın.
- Esnetme ve kültürfizik hareketlerinden yapabildiklerinizi 5–10 dakika yapmaya çalışın. Hiçbir şey yapılamıyorsa gerinmek ve esnetmek bile yeterlidir.
- El, ayak, kulak memeleri ve akapunktur bölgelerinize hafif dokunun ve masaj yapın.
- Rahat ve sessiz bir yerde, bağdaş kurarak oturun. Sırtınız ve kafanız dik olsun.
- Ruhsal ve bedensel gevşemeye çalışın. Kol ve bacaklarınızın ağırlaştığını ve sıcaklıkla kaplandığını ve bunun karın bölgesinden bütün vücudunuza yayıldığını hissetmeye çalışın.
- İçinize inin. Sizi o an rahatsız eden duygulardan sıyrılmaya, yerine olumlu duygular yüklemeye çalışın. Korkulardan, bağımlılıklardan, endişelerden arınıp, o an yaşamış olduğunuza şükür edin. Geleceğinizi olumlu düşleyin.
- Değiştiremeyeceğiniz şeyleri kabul edin.
- Tüm sevgi bağımlılıklarınızdan sıyrılırken, onlara sadece sevgi gönderin.
- Kendinize acımayın ve kendinize güvenin. Güvence aramayın. Anı yaşamaya bakın.
- Beyninizdeki nöronlar vasıtasıyla tüm vücudunuza bu olumlu sinyalleri gönderin ve hasta organlarınızı iyileştireceğini düşünün.
- Hücrelerdeki enerjinin vücudunuza yayıldığını, evrensel enerjiyle birleştiğini hissedin.
- Kaslarınız en kolay iletişim kurabileceğiniz bölümlerinizdir. Sıkın, gevşeyin. Oradaki canlılığı, bölgeye kan dolduğunu ve orayla bütünleştiğinizi hissedeceksiniz.
- Yediğimiz yiyeceklerin topraktan, sudan ve güneşten çeşitli maddeler aldığını ve tabiatın şifa gücünü size sunduğunu düşünün.
- Karaciğerinizin kimya laboratuarı olduğunu ve vücudunuzu temizlediğini düşleyin.
- Tüm hormonlarınızı denetleyen "hipofize" etki ederek, stres hormonlarınızı azaltıp, mutluluk hormonlarınızı arttırma bağlantısı kurmaya çalışın.
- Cinselliğinizi hissetmeye çalışın.
- Kanserli bölgenize ve hücrelerine şu mesajı gönderin: "Ey bedenimde beni düşman gören kanser hücreleri. Belki yanlış düşüncelerim ve hatalı yaşamım yüzünden sizin oluşmanıza ben sebep oldum... Özür dilerim... Bana savaş açtınız. Ama beni yok etmekle siz de yok olacaksınız. Gelin barışalım. Ben de sizi bu yanlışlıktan kurtarmak istiyorum... Normal bütünlüğümüze dönelim. Barış ve sağlık içinde yaşayalım."
- Vücudunuzun ne muhteşem bir varlık olduğunu düşleyin.
- Evrenin ışığını görmeye çalışın. O sizi aydınlatsın.
- Uygulamalarınızda aşırıya kaçmayın. Kendinizi zorlamayın. Akışa bırakın.
- O "An´daki" tüm mevcudiyetlerin farkına varmaya, ayrıntılarını görmeye, sevmeye ve şükretmeye çalışın.
- O günü güçlü, huzurlu geçireceğinize yaşamınızdaki tüm olumsuzlukların uzaklaşacağına dair güçlü bir inançla kararlılık gösterin.
- Allah´a inanıyorsanız, ya da var oluşunuzdaki güce şükredip şöyle dua edin: "Tüm nimetlere şükür ediyorum. Şu anki durumumda bile hayır olduğuna inanıyorum. Verdiğin nimetleri benden esirgeme. Bana güç ve ümit ver. Yaşadığım sıkıntılar beni geliştirecek ve hepsi geçecek. Sen benim aklımı, ruhumu, bedenimi ve mali durumumu sağlıklı ve güçlü kıl. Sen benim hayallerimdeki arzularımı (gerçekleşmesini istediğiniz şeylerin hepsini sıralayın) hakkımda hayırlı olacak şekilde bana nasip et ve gerçekleştir."
Dikkat! Sağlık bölümündeki yazılar, sağlığı koruyucu ve geliştirici nitelikte, toplumu bilgilendirmeye yönelik içeriklere yer verecek şekilde hazırlanmaktadır. Tedavi yöntemleri sadece bilgi amaçlı olup teşhis ve tedavi ancak konunun uzmanı hekimlerin hastayı muayenesi neticesinde hekim veya yetkili sağlık personelleri tarafından uygulanır. Kesinlikle doktora danışmadan hiçbir internet sitesindeki bilgiye dayanarak teşhis ve tedaviye başlamayınız.
Bunları Okudunuz mu?
Liposuction: Anormal Yağ Birikimlerinin Alınması

Liposuction: Anormal Yağ Birikimlerinin Alınması

Liposuction vücutta belli bölgelerde toplanan yağların vakum yardımı ile ince kanüller (metal borular) kullanılarak alınması yöntemidir.

Tavuk Eti: Sporcular İçin Çok Değerli Bir Besin

Tavuk Eti: Sporcular İçin Çok Değerli Bir Besin

En sağlıklı besinlerden biri tavuk eti. Tavuğun neresinde ne kadar besin değeri var bilmek ister misiniz? Ayrıca Tavuk yemek tarifleri işte burada.

Tiroit Hastalıkları Nelerdir? Sebepleri Belirtileri Ve Korunma Yolları

Tiroit Hastalıkları Nelerdir? Sebepleri Belirtileri Ve Korunma Yolları

Sabahları uyanamıyor, fiziksel olarak her geçen gün tükeniyorsanız, saçlarınız dökülüyorsa, uykularınız bozulduysa, üşüyorsanız, cildiniz kuruyorsa, ani kilo aldıysanız yada ani kilo verdiyseniz.

kanser, kansere yakalanmak, kanser hastası anlatıyor, kanser hastası, kanser tedavisi, kemoterapi, kanser süreci, kanser nedir,

Yorum Yazabilirsiniz

(E-postanız Yayınlanmayacaktır.)
Karakter  Kaldı

Yorumlarınız & Sohbet

Aynur     08.12.2013
Sn.Özer Baysaling; Mesajım size ulaşır mı bilemiyorum ama size teşekkür etmek istedim.İnternette aranırken tam aradığım yardımı buldum. Kanserli bir hasta neler hisseder, nasıl mücadele eder ve üstesinden gelir merak ediyordum. Teşekkürler.
© 2020 - Sporeva.com
Gizlilik İlkemiz Hakkımızda İletişim

Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz!

Web Tasarım