logo
Beslenme   57.725

Kas Yapmak Güç Kazanmak ve Kilo Vermek İçin Hızlı Çözümler

Paylaş:

Tüm bodycilerin hayali hızlı bir şekilde kaslanmak, güçlenmek ve yağlarından kurtulmaktır. Bu konuda verdiğimiz önerileri dikkatle inceleyin. Hedefinize hızlı bir şekilde ulaşacaksınız.

Kas Yapmak, Kilo Vermek ve Güçlenmek İçin Yapmanız Gerekenler.

KAS YAPMA DONANIMINIZ

Protein tozu, karbonhidrat tozu, kreatin, çinko- magnezyum bileşimi (ÇMB) ve arginin ihtiyacınız olan şeylerdir.

İÇERİK: Büyümenin en iyi yolu kas oluşumunu sağlamak için hiç durmadan protein alırken günün sonunda çok miktarda kalori almaktır. Günde 5- 6 öğün karbonhidrat 2-3 doz uygun protein tozu ilavesiyle neredeyse sporcular için zorunludur. Aynı zamanda ÇMB ve arginin yoluyla alacağınız hormonal desteğe ve maksimum düzeyde büyümek için kreatine ihtiyacınız olacak.

ETKİSİ: Eğer body yaparken istikrarlı bir artış gösteriyorsanız, başarıyorsunuz demektir. Kas kazanımınızı ve gelişiminizi ölçmek için, 2-3 haftada en azından 1 pound (1 pound = 453.59 gr) yağsız kas yapmış olursunuz.

DONANIMLAR NASIL ÇALIŞIR?: Kreatin gücünüzü ve kas dokularınızı arttırır. ÇMB testesteron seviyenizi yükseltir. Egzersiz öncesi ve sonrası birlikte aldığınız whey tozu ve hızlı sindirilen karbonhidrat tozu çok ağır egzersiz yapsanız bile kaslarınızı zarar görmekten koruyacaktır. Arginin, büyüme hormonunun üretimini arttırır ve kanın kaslara akımını hızlandırır, böylece pompalama artar.

KULLANIMI: Egzersiz öncesi ve sonrası 30- 40 gr. proteini 50- 80 gr. karbonhidrat tozu ile birlikte alın. Egzersiz öncesi 3- 5 gr. arginin alın ve diğer 3- 5 gr. da yatmadan önce alın. ÇMB'yi ise yatmadan 1 saat önce aç karnına için.

KİLO VERME DONANIMI
Whey protein tozu, Birleşik amino asitler (BCAA), guggulsterone, calsicum, kalsiyum.

İÇERİK: Fazla kaloriyi harcama, kardio ve sıkı çalışma ile vücuttaki yağı atma buradaki ilk adımdır. Buradaki gerçek başarı diyet yaparken kolaylıkla kaybolacak kas-doku metabolizmasını korumaktır. Protein destekleri, yağ yakma ve metabolizma uyarma destekleri burada temel yapıyı oluşturuyor. Az yiyerek yada gerekli kaloriyi alarak kas yaptığınızda, bu işin ne kadar da kolay olduğunu göreceksiniz.

ETKİSİ: Fazla yağları ve rafine karbonhidratları eleyerek başlayın. Yatmadan önce karbonhidrat alımını bırakın, diğer öğünlerdeki karbonhidrat alımını yarıya indirin. Kardionuzu 4-6 hafta kadar 35- 45 dakikaya çıkarın.

Yaklaşık 500- 1000 gr. kilo vermeyi hedefleyin. Eğer bu kiloyu verip yorgunluk hissi başladı yada güçten düştüyseniz, kardionuzu biraz düşürün ve karbonhidrat alımınızı biraz yükseltin. Eğer iyi hissediyorsanız, aynen devam edin. Eğer hala kilo veremediyseniz, fazla yiyorsunuz demektir.

DONANIMLAR NASIL ÇALIŞIR?: Protein kas koruması sağlar. Kaloriniz düştüğünde, protein tüketiminiz artar. Yapılan bir araştırmada protein tozuyla yapılan yüksek protein diyetinde kırmızı etle yapılan protein diyetinden daha fazla kilo verildiği saptandı. Ayrıca birleşik amino asitler de oldukça fazla öneriliyor. Çünkü BAAlar diyet boyunca kasların onarılmasında çok etkilidir. Diyetiniz ve çalışmanız ne kadar sıkı ise, BCAAlar da o kadar önemlidir. Bu BCAAlar( leucine, isoleucine ve valin) kalori ve karbonhidrat kaybı olduğunda benzin gibi vücutta yakılırlar. Kalsicum da vücutta metabolizmayı arttırır ve açlığı azaltır. Bu da daha fazla kalori harcamanızı sağlar. Diyet yapanların ayrıca tyroid desteğine de ihtiyacı vardır. Az karbonhidrat tüketimine bağlı olarak insülin seviyesi düşer ve guggulsterone tyroidi normal seviyesine gelmesini sağlar. Sıklıkla metabolizma ve tyroid seviyesi yavaşlar ve guggulsterone bunu engeller.

KULLANIMI: Vücudunuza göre protein tüketiminizi arttırın, böylece kas kaybınızı engellemiş olacaksınız. (70 kg iseniz günde 270 gr. alın) Protein tozlarının kullanımı kolaydır ayrıca yağ ve karbonhidrattan da yoksundurlar.

Kardio öncesi 5 gr. BCAAyı capsicum ile birlikte alın. (Günde 50 mg 2- 3 kez) 3 ana öğüne bölerek günde 1000 mg. kalsiyum alın. Guggulsteronu önerilen dozda günde 3 kez alın.

YENİ BAŞLAYANLARIN DONANIMI
Öğün yerine geçen tozlar, kreatin, glutamin, keten tohumu yağı.

İÇERİK: Eğer yeni başladıysanız, karbonhidrat, protein, yağ alımının size kolayca kas yapacağını göreceksiniz. Kolay sindirilen öğün yerine geçen tozlar oldukça besleyicidir ve öğünler arası rahatlıkla tüketilebilir.

ETKİSİ: Yeni başlayanlar 12- 16 hafta içinde 4,5 hatta 5 kg alabilirler. Kazandığınız bu 4,5 kg kas, daha ağır çalışmanızı sağlayacak ve böylece daha büyük ve güçlü bir vücuda sahip olacaksınız.

DONANIM NASIL ÇALIŞIR?: Jay Cutler altı aylık sıkı çalışmayla genç fiziğini mini bir Herküle çevirmişti. Peki nasıl? Günde 6-7 öğünü katı yiyecekler yerine öğün yerine geçen tozlar alarak geçirin. Öğün yerine geçen tozlar protein, vitamin ve mineralden çok zengin, fakat karbonhidrat bakımından yoksundur. Bu yüzden toplam kaloriyi sağlamak için bunları yarım yağlı süt, meyvesuyu ve meyve ile tüketmek gerekir. Kreatin yeni başlayanlara kolayca 2 kg kas kazandırır, glutamin glikojenoluşumuna yardım eder. glikojende yenilenmeye yardım eder. Bu çok önemli bir karbonhidrat deposudur. Toplam kalori çok önemli olduğu için, yeni başlayanlar günde 2-3 yemek kaşığı keten tohumu yağı almalılar, böylece ihtiyaçları olan omega 3'ü almış olacaklardır.

KULLANIMI: Eğer günde 6 kez orta boy bir katı öğün alamıyorsanız, 3 öğünü toz alarak geçirin. Egzersiz sonrası 3- 5 gr. kreatin, egzersiz öncesi ve sonrası 5 gr. glutamin alın. Kalori desteğini sağlamak için günde 1-3 kez shakelerinize keten tohumu ilave edin.

GÜÇ DONANIMI
Kreatin, ÇMB, Protein tozu, phosphatidylserine, C vitamini, E vitamini.

İÇERİK: Güç sizin bir kerede kaldırabileceğiniz maksimum ağırlık miktarını gösterir.

ETKİSİ: Bir gecede ağırlığınıza 20 kg daha eklemeyi beklemeyin. Fakat birkaç haftada tüm ağırlığınıza yüzde 10 daha ekleyebilirsiniz. 80 kg'lık bir bench press 90, 100 kg olacaktır. Unutmayın, güç için yapacağınız egzersiz her sette 3- 6 tekrarla (rep) yapılır ve bu da değişim için tam bir uyarıcı mekanizma sağlar.

DONANIM NASIL ÇALIŞIR?: Protein burada en etkili besindir. Kreatin gücü arttırır. Egzersiz sonrasında alınan bol miktardaki C vitamini oldukça etkilidir. 2 hafta boyunca hergün alınan E vitamini kas zedelenmelerinizi önler.

Phosphatidylserine cortisolun körelmesini engeller. Cortisolu kontrol altında tutmak testesteron seviyesini destekler, bu da gücü arttırır.

KULLANIMI: Vücudunuzun kilosu 3 gr protein alın. 90 kiloysanız günde 300 gr almanız gerekir. ÇMByi etiketinde önerildiği şekilde yatmadan 1 saat aç karnına için. Egzersiz öncesi 400 mg. phosphatidylserine sonra 1000 mg. C vitamini, E vitamini ve 3- 5 gr. kreatini çalışma sonrası yemek yada shake ile alın.

DAYANIKLILIK DONANIMI
Karbonhidrat, glyserol, N- Acetyl cysteine, BCAA, ginseng.

İÇERİK: Dayanıklılık enerji ile ilgili, vücudunuzda yorgunluğu engelleyen glikojen depolarınızın dolu olması ve bağışıklık siseminin güçlü olması anlamına geliyor. Kısacası, bu donanımların sağladığı şey budur. Bunlar glikojen depolarınızı doldurur, hormon seviyenizi dengeler, vücudunuzdaki enerji seviyesindeki iniş ve çıkışları, yüksek karbonhidrat diyetindeki istenmeyen yan etkileri engeller.

ETKİSİ: Kaslarınızı çok uzun süre ağır yüklerle çalıştırmak kısa süreli çalışmadan daha çok güç ve enerji gerektirir. Bir süre sonra halsizleşir ve ağrımaya başlarsınız. İşte bu donanımlar yorgunluğunuzu alır ve çok daha iyi hissedersiniz.

DONANIM NASIL ÇALIŞIR?: Karbonhidratlar dayanıklılık için çok önemliydi. Fakat bu gün başka alternatifleriniz de var. Son araştırmalar kas yaralanmalarını engellemek için bodycilerin karbonhdrat ve proteini birlikte alarak insülin seviyesini dengede tutmayı öneriyorlar.

Testesteron yenilenmeyi sağlar, ağır çalışmayla düşer fakat egzersiz öncesi alınan BCAA bu düşüşü engeller. N- Acetyl cysteine glutathione seviyesini yükseltir. Glutathione stressle savaşan antioksidandır ve yenilenmeyi sağlar. Karbonhidrat tüketimi zorunludur fakat bunun da kan şekerini düşürmek gibi olumsuz bir tarafı vardır. Bu durumda kullanacağınız ginseng kan şekerinizi dengeleyecek, enerji sağlayacaktır.

KULLANIMI: 60 ml. glycerolı 1 litre su ile karıştırıp egzersizden 1-2 saat önce için. Egzersizden hemen önce 5 gr. BCAA ve egzersiz sonrası 80- 100 gr karbonhidrat içeceğini 20- 25 gr protein tozuyla karıştırarak alın.

600- 1000 ml N- Acetyl cysteine çalışma sonrası ve 500 ml ginsengi günde 2 kez öğleden önce alın.
Bunları Okudunuz mu?
Bel Ağrısında Yapılabilecek En İyi Egzersiz

Bel Ağrısında Yapılabilecek En İyi Egzersiz

Bu egzersiz sistemi “bel ağrısı olan ya da bel ağrısından korunmak isteyen herkesin” yapabileceği egzersizleri ve bir metodolojiyi içermektedir…

Zayıflama İlaçları Zararlı mı? Nasıl Kullanılmalı?

Zayıflama İlaçları Zararlı mı? Nasıl Kullanılmalı?

Piyasada çeşitli grup ve markalarda birçok zayıflatıcı var. Hangisi nerede ve nasıl kullanılır? Nasıl etkiler? Doğru kullanım şekilleri nelerdir?

Sağlıklı Saçlara Sahip Olmak İçin Nasıl Beslenmeliyiz?

Sağlıklı Saçlara Sahip Olmak İçin Nasıl Beslenmeliyiz?

Sağlıklı ve güçlü saçlara sahip olmak için öncelikle beslenmenin ne kadar önemli olduğunu biliyor muyuz? İşte saçınız için tavsiye edeceğimiz besinler.

kas yapma, güç kazanma, hızlı kilo verme, Protein tozu, karbonhidrat tozu, kreatin, çinko, magnezyum , whey protein tozu, Birleşik amino asitler, BCAA, guggulsterone, calsicum, kalsiyum,

Yorum Yazabilirsiniz

(E-postanız Yayınlanmayacaktır.)
Karakter  Kaldı

Yorumlarınız & Sohbet

serhan     25.03.2015
ben antrenman günleri kilo başına 2 gr off günlerde 1.5 gr protein alıyodum.(92 kıloyum) gecen gun kan verdim ve üre cok yuksek cıktı.bu sekılde devam edersem bobreklerım curuyebılır.acılen doktora basvurdum.yarın muayene olucam
mesut     04.01.2015
ya makale çok güzel ama cok farklı şeyler var guggul vb gibi nasıl tedarik edicez
musatafa     17.08.2014
yusuf! ben bir video izlemiştim adam senn sorduğun soruya cevap olarak salonda çalıştığında hem 5-6. seferde zorlanacağın hemde devam edebileceğin ağırlığı bulduğun zaman devam edersen kilo kaybı+kas yapabilirsin kardiyo antremanı yapmasanda ölürsün
mert yula     08.09.2013
merhaba. 22 yaşındaym,68 kiloyum. 1.78 boyundayım. vucut yapabilmem için karbonhidrat tozuyla kiloyla eşit şişerek vücut yapmam mumkün mü. yani önce biraz kilo alıp sonra protein mi kullanmalıyım yoksa 2 sini kullanırsam bi sıkıntı olur mu . teşekkür ederim.
Yusuf     25.06.2013
Merhaba Ben 1.85 Boyum Var Ve 114 kiloyum Hem kas Hemde Kilo vermek İstıyorum Yani 2sini aynı anda Yapmak İsyıorum Lutfen yardım
melda     31.01.2013
meraba.ben cok zayifim.152 boy ve40 kiloyum protein ve kreatin tozu aliyorum doktor tavsiyesile bide bolbol yemek yiyorum. sorum shuki bu tozlari aldigim zaman egzersiz yapmam shartmi kilo ala bilmek icin.
Aydın Kaya     29.02.2012
Merhaba,
Ben 100gr kas yaparsam metabolizmam ne kadar hızlanır.Şimdiden teşekkürler.
© 2020 - Sporeva.com
Gizlilik İlkemiz Hakkımızda İletişim

Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz!

Web Tasarım