logo
Egzersiz   33.031

Kısa Sürede Atletik Bir Vücuda Sahip Olun

Paylaş:

Genelde spor yapan herkes, erkek olsun kadın olsun gösterişli ve atletik bir vücuda sahip olmak ister. Hele bahar ayları başladığında insanları bir telaş alır. Bütün sene ve kış süresince hareketsizlik, kötü ve düzensiz beslenme koşulları nedeniyle alınan aşırı kilolar ve yusyuvarlak hale gelmiş vücut hatları, insanları tamamen demoralize hale getirmekte, hatta bundan dolayı da davranış bozuklukları meydana gelmektedir. Bu sebeple herkes iyi veya kötü birtakım sportif aktiviteler ile aşırı bir şekilde yağ birikmiş olan vücutlarını kısa sürede forma sokup, formda,atletik ve dikkat çekici bir vücuda sahip olmak için çareler aramakta ve gelişigüzel birtakım egzersiz programları uygulamaktadırlar.

Yaz gelmeden forma girme ve gösterişli bir vücuda sahip olma gayretlerinin en başında ayrıntılı hatlara sahip atletik vücut, şekilli ve etkileyici genel görünüş gelmektedir. Size burada vereceğimiz uygulaması son derece basit ve fazla alet edevat ve makineye gerek kalmadan uygulayabileceğiniz çabuk form tutma planı, tüm vücudunuzu çok kısa bir süre içinde şekillendiren, gösterişli ve atletik bir görünüme sokan Tüm Vücut İçin Dumbell Dairesel Egzersiz Programıdır

Bunun için sadece bir çift dumbbell ve basit bir çalışma masasına ihtiyacınız olacaktır. Programınızda 9 adet egzersiz vardır. Yeni başlayanlar bu egzersizlerin tamamını hareketler arasında dinlenmeden uygulayacaklardır. İkincihafta sonunda bütün egzersizler yani dokuz hareketin tamamı yine, fakat bu defa 2 dakika dinlenerek 2.kez tekrarlanacaktır, yani 2 set yapılacaktır. İleri seviyedekiler ise tüm hareketleri 3 set üzerinden uygulayacaklardır.

Tüm Vücut İçin Dumbbell Dairesel Egzersiz Programı

Vücut BölümüEgzersizSet - 1Set - 2
Chest- GöğüsDumbbell Bench Press10 Tekrar12 Tekrar
Back - SırtOne-Arm Dumbbell Row10 Tekrar12 Tekrar
Shoulders - OmuzSeated Bent Over Rear Delt Raise10 Tekrar12 Tekrar
Biceps- PazuSeated Dumbbell Curl10 Tekrar12 Tekrar
Triceps - Arka KolTriceps Dumbbell Kickback10 Tekrar12 Tekrar
Quads/Glutes- Bacak- KalçaDumbbell Squat10 Tekrar12 Tekrar
Hamstrings - Arka BacakRomanian Deadlift10Tekrar12 Tekrar
Calves - BaldırStanding Dumbbell Calf RaiseMaksimumMaksimum
Abs - Mide/BelCrunchMaksimumMaksimum

Dikkat Edilecek Hususlar:
- Tok karnınıza ve aşırı yorgun ve uykusuzken çalışma yapılmayacaktır.
- Çalışmaya başlamadan evvel ısınma egzersizleri yapılacaktır.
- 9 adet egzersiz bittiğinde 2 dakika dinlenip, tekrar 2.veya 3.set aynı şekilde yapılacaktır.
- Yeni başlayanlar 1.hafta tüm hareketleri sadece 1 set, 2.hafta ise 2 set yapacaklar ve 4 hafta bu şekilde devam edeceklerdir.
- İlerlemişler ise tüm hareketleri 3 set uygulayıp, 4 hafta bitene kadar aynı şekilde devam edeceklerdir. Hareketlerde kullanılan ağırlıklarla belirtilen tekrar sayıları ancak yapılabilen bir ağırlık olmalıdır. Ne çok hafif ne de aşırı ağır olmamalıdır.
- Hareketler doğru ve kusursuz tam konsantre olarak uygulanacaktır
- Egzersizlerin başlangıç ve bitiş pozisyonları gösterilmiştir. Fakat yine de vücut bölümlerine göre egzersiz açıklamalarından verilen kod numarası ve ismi ile hareketi bularak uygulamasını dikkatlice okuyun.
- Çalışma programı 4 hafta sürecektir. Fakat daha çok form tutmak isteyenler arzu ettikleri form durumuna ulaşıncaya kadar daha uzun süre devam ettirebilirler.
- Beslenmenizde, şekerli,yağlı,unlu ve tuzluların asgari seviyeye indirilip, günde en az 3 litre su tüketilmesi çok önemlidir.
- Vücut yağınızı azaltabilmeniz için Egzersiz programınıza mutlaka aerobik karakterde hareket, yani tempolu yürüyüş veya koşma, bisiklete binme, yüzme, vs. gibi aktiviteleri, ekleyip, mutlaka aç karnınıza uygulamalısınız.
- Çalışmalarınıza başlamadan evvel vücut ölçülerinizi alın, program sonunda elde edeceğiniz forma şaşıracaksınız.
Bunları Okudunuz mu?
Hileli Gıdalar Sağlığımızı Tehdit Ediyor

Hileli Gıdalar Sağlığımızı Tehdit Ediyor

Sağlıklı beslendiğinizi düşünüyorsanız önce yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Çünkü akıl almaz şekilde yapılan gıda hilelerinden her tüketici haberdar olmalı.

Liposuction: Anormal Yağ Birikimlerinin Alınması

Liposuction: Anormal Yağ Birikimlerinin Alınması

Liposuction vücutta belli bölgelerde toplanan yağların vakum yardımı ile ince kanüller (metal borular) kullanılarak alınması yöntemidir.

İleri Yaşlarda Egzersizlerin Önemi

İleri Yaşlarda Egzersizlerin Önemi

Vücutça aktif insanlar yaşlılıklarında bile dinç olabilirler. Kendini bırakmış kaslar, azalan dayanıklılık ve direnç her yaşlı için değil.

atletik vücut, vücut geliştirme, fit görünme, bench press, triceps, calves, biceps, vücut çalışma, egzersiz programları, dumbell çalışma, formda kalma,

Yorum Yazabilirsiniz

(E-postanız Yayınlanmayacaktır.)
Karakter  Kaldı

Yorumlarınız & Sohbet

tarkan suzkesen     03.08.2016
Ferit bey supplement kullanmadan istediğiniz vücuda ancak 6-8 yılda anca ulaşırsınız
ferit     14.03.2013
Ben çok uğraştım olmadı
© 2020 - Sporeva.com
Gizlilik İlkemiz Hakkımızda İletişim

Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz!

Web Tasarım