logo
Sağlık   16.308

Mastercare İsveç Bel Koruma Sistemi

Paylaş:

Sistem Nelere İyi Geliyor?

- Ayak Bileği - Diz - Kalça Fonksiyon bozuklukları
- Eklem yeri sertlik ve iltihaplanmaları
- Sinir köklerindeki baskılar
- Boyun ağrıları
- Omuz sertlikleri
- Siyatik
- Bel ağrıları
- Pelvis gerginlik ve baskısı
- Kas spazmı

Sırt ağrısı, sanayileşen toplumlarda çok büyük bir ortak sorundur. Endüstrileşmenin getirdiği ağır yaşam koşulları, insanların %80'inin hayatlarının belirli dönemlerinde zaman zaman sırt ağrılarına maruz kalmalarına neden olmaktadır. Bunun sonucu olarak da milyonlarca saat iş kaybı meydana gelmektedir.

Bu, doğal vücut ağırlığını kullanarak yapılan basit traksiyon egzersizlerine dayalı sistem ile hareket edebilen platformda 15 veya 30 derecelik derecelik eğimde, günde birkaç dakika yapılan çekme egzersizleri, eklem yerleri , pelvis (leğen kemiği) ve omurga'daki gerilimi ortadan kaldırır. Biraz gerdirme ve hemen alınan sonuç, rahatlama.

Bu sistem bu konuda uygulanan tamamen bilimsel ve tüm dünyada güvenilerek uygulanan mükemmel doğal bir sistemdir. Eklem yerlerindeki gerginliği giderir, kasları rahatlatır ve kan dolaşımını hızlandırır.

Bu sistemi günümüzde her kesimden insanlar, sanayi kuruluşları, spor, tıp ve özel bireysel ihtiyaçlarda büyük bir memnuniyetle kullanmaktadırlar.

Bu sistemin normal kullanımı ile birlikte sırt ağrıları, diz ağrıları, kas yorgunluk ve ağrısı, omuz ve boyunda ki sızlamalar tamamen ortadan kalkar.

Tüm sportif aktivitelere ister amatör ister profesyonel tarzda iştirak eden tüm sporcular ve atletler Mastercare'i kullanıp, gelecekte olması mümkün bel ve kas sorunlarına karşı tedbir almaktadırlar.
Distirbütörün Sitesindeki Açıklamalar


Omurgamız biliyorsunuz omur denen minik kemiklerden oluşur. Her omur arasında da yastıklar vardır, bunlara disk denir. Bu yastıklar aynı airbag gibi darbeleri engeller, omurların içindeki kanaldan sinirler geçer. Omurgadaki problemlerin ne derece ciddi olduğu buradan anlaşılabilir zaten.

Sürekli oturan birini düşünün, mesela moda tasarımcısı, bankacı, bilgisayar programcısı... Sabit bir zemin olan oturma yerine binen vücut ağırlığı ile ve kan dolaşımının da oturma nedeniyle yetersizleştiği koltuk üzerinde, bir süre sonra omurlar birbiri üzerine yığılmaya başlar. Aralarındaki doğal aralık gider. Oturma pozisyonu gittikçe sağlıksızlaşır, hele bir de kişi spor yapmıyorsa, o omurların arasındaki dengeyi korse gibi tutacak ve koruyacak kaslardan da destek alamaz. Bu durumda kan dolaşımının hareket yeteneğini kaybetmesiyle, dolaşım bozulur, yorgunluk ve uyku hali başlar.

15 Derece eğimde hareketli platformda doğal gerdirme ve hemen alınan sonuç veya aletli spor yapan biri diyelim. Vücut Geliştirme veya Ağırlıkla yapılan form veya fitness türü çalışmalar omurlara binen yükü doğal olarak arttırmaktadır.

Uzak Doğu Sporlarından, mesela Wing Tsun, Tai Boks, Muay Tai veya Martial Arts türü sportif aktivite içinde olanlar her an omurga ve eklem yerlerinde baskı hissetmekte ve bundan dolayı performansları düşmektedir. Veya motosiklet ya da bisiklet kullanımında, sürekli bir titreşim ile omurlara binen yük söz konusudur. El ve ayak bilekleri, bel, boyun, sırt, dizler.. yani kısaca tüm hareket sistemi tüm basınçları üzerine çekmektedir.

Ünlü motor yarışçılarından, FRANSIZ LEPAN PARİS-DAKAR MOTO-KROS 2007 rallisinde etap aralarında MİNİ MASTERCARE TABLE kullanarak traksiyon ile yarış sırasındaki basıncı azaltmanın mutluluğunu yaşamıştır.

Ayrıca sanayi kuruluşlarında Fabrika işçisi hep aynı sorunun içindedir.

İsveç Volvo sanayi Kuruluşu, bu amaçla Mastercare Traksiyon Cihazlarından oluşan özel Rehabilitasyon Birimleri oluşturmuştur. Müessese içinde bel, sırt ağrısı veya eklem sorunları yaşayanlar, istirahat veya tedavi izni almadan müessese içinde bu sorunlarını çözebilmektedirler. Bu durum, Bel, sırt veya eklem ağrıları nedeniyle işe gelmeme ve dolayısıyla iş gücü kaybını da önlüyor.

Kısacası omurga, hareketli veya hareketsiz olalım, yerçekimine karşı yaşam boyu bir savaş vermektedir. Bu savaş, hiçbir önlem almazsak, darbeler ile gittikçe aleyhimize dönmektedir.

Bunun için en etkili önlem, bilinçli spor ve egzersizlerle omurgayı saran kas dokularını sağlam bir korse haline getirmek olmakla beraber, bir de Mastercare Back A Traction Sistem ile bedenin kendi ağırlığını kullanarak, çeşitli pozisyonlarda bel ve sırt kaslarının gücünü arttırıp, omurga kanalı ve omurgaların arasını doğal açıklığa getirmektir.

Yaşam boyu yük altında olan omurlar zamanla fıtık oluşumunu ve bu da hayat kalitesinde bozulmayı ve hayatın keyfini kaçırmayı beraberinde getiriyor.

Yanlış hareket yapmadan, doğru açı ve çalışmalar ile günde birkaç dakika bile MASTERCARE BACK A TRACTION SİSTEM ile evinizde veya ofisinizde bulunduracağınız MASTERCARE MİNİ TRAKSİYON CİHAZI ile çalışma yapmak, bu sorunları hayat boyu yaşamamanızı sağlıyor.

DÜNYACA ÜNLÜ İSVEÇ MASTERCARE BACK CARE SİSTEMİN TÜRKİYE TEMSİLCİSİ OLMAMIZ nedeniyle, bel- sırt- kas ağrıları, eklem sorunlarını ve kas spazmlarını gidermede ve stresi önlemede mükemmel sonuç veren bu sistemle, bu konu ile ilgili olan veya bu sorunları yaşayan tüm üyelerimize, KİŞİYE ÖZEL PROGRAMLARLA, BEL OKULU ve SAĞLIK menüleri ile yardımcı olup, arzu edenlerin işyerlerine veya evlerine Mastercare Mini Traction Cihazını ÖZEL DVD'si ile gönderebilmekteyiz.

Yeter ki sağlığınızı düşünüp omurganızın değerini biliniz.
Dikkat! Sağlık bölümündeki yazılar, sağlığı koruyucu ve geliştirici nitelikte, toplumu bilgilendirmeye yönelik içeriklere yer verecek şekilde hazırlanmaktadır. Tedavi yöntemleri sadece bilgi amaçlı olup teşhis ve tedavi ancak konunun uzmanı hekimlerin hastayı muayenesi neticesinde hekim veya yetkili sağlık personelleri tarafından uygulanır. Kesinlikle doktora danışmadan hiçbir internet sitesindeki bilgiye dayanarak teşhis ve tedaviye başlamayınız.
Bunları Okudunuz mu?
Kanserin Penceresinden 3: Gelecek Kanser ve Ölüm Korkusu

Kanserin Penceresinden 3: Gelecek Kanser ve Ölüm Korkusu

Ölüm: Gelecek korkusunun en büyük sebebi ölümdür. Yok olmak... Sevdiklerinden ayrılmak... Bilinmezler yumağı vs... tüm bunlar ölümü hatırladıkça insana korku veriyor. Hatta hatırlamasak bile şuuraltımızda bu korkuyu hep hissediyoruz. Şu var ki bir korkuyu yenmek için onunla yüzleşmek gerekliydi.

Eklem İltihabı (Arthritis) ve Egzersiz

Eklem İltihabı (Arthritis) ve Egzersiz

Egzersiz çalışmaları ile synovial sıvının oluşması sağlanarak, eklem yerlerinin korunması ve arthritis'in engellenmesi mümkün.

Karbonhidratlar: Sağlıklı Enerji İçin Karbonhidrat Tüketin

Karbonhidratlar: Sağlıklı Enerji İçin Karbonhidrat Tüketin

Spor yapanlar için en önemli enerji kaynağıdır. Fazla oksijen gerektirmeden çabuk ve ekonomik enerji vererek, uzun süre yorulmadan çalışmayı sağlarlar…

mastercare, bel koruma sistemi, back care, boyun ağrıları, kalp spazmı, siyatik, sinir kökleri, iltihaplar, sırt ağrısı, omurga sertliği, omurga kemiği,

Yorum Yazabilirsiniz

(E-postanız Yayınlanmayacaktır.)
Karakter  Kaldı

Yorumlarınız & Sohbet

Bu İçeriğe Henüz Yorum Eklenmemiş. İlk yorum yazan siz olun.

© 2020 - Sporeva.com
Gizlilik İlkemiz Hakkımızda İletişim

Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz!

Web Tasarım