logo
Cinsellik   17.107

Sportif Çalışmaların Cinsel Faaliyete Olumlu Etkileri

Paylaş:

Cinsellik insan yaşamının en önemli faaliyetidir. Spor ve iyi beslenme, cinsel faaliyetlerle birebir ilgilidir. Bu açıdan konuya kısaca değinmekte yarar görüyoruz.

- Sportif çalışmalar ve iyi beslenme, bütün vücut organlarını ve faaliyetlerini olumlu yönde etkilediği gibi, her iki cinsin üremeye yönelik faaliyetlerini de olumlu yönde etkiler. Çünkü insan, üremeye yönelik yaratılmıştır.

- Yapılan bilimsel araştırmalar, düzenli olarak egzersiz yapanların ve dengeli beslenenlerin %45 inin rahatça cinsel istek duyarak tahrik olma derecelerinin arttığını, %35 inin cinsel doyuma ulaşmada daha rahat oldukları ve sık seks yapma ihtiyacı duydukları, büyük çoğunluğun ise daha çabuk orgazma ulaştığını göstermiştir. İyi beslenme bu değerler %10–20 daha fazla fark katmaktadır.

- Spor yapan kişi estetik, çekicilik ve vücut fonksiyonlarının düzeldiği hissi ile kendine güven duygusu kazanır.

- Araştırmalar egzersizlerden hemen sonra seks yapma isteklerinin arttığını göstermiştir.

- Sportif egzersizler ve dengeli beslenme beyni ve sinir sistemini de etkilediğinden, vücut organlarının ve kasların kontrolü artar. Cinsel istek ve orgazm kontrolü artar.

- Sportif aktivitelerden sonra, gerginliğin ortadan kalkması, vücut sıcaklığının yükselmesi, vücutta salgılanan endorfin hormonu ve diğer mutluluk veren hormonların faaliyete geçerek seviyelerinin artması, cinsel birleşmeye uygun ortam hazırlar.

- Bacak açma egzersizleri, kasık ve karın kaslarının kuvvetlenmesi, cinsel bölge kaslarının da güçlenerek daha iyi kontrol edilmesine ve kan toplanmasına neden olarak cinsel isteği arttırdığı gibi, birleşme sırasında da kontrollü orgazm olunmasını sağlar.

- Kadınlarda vajina kaslarına yaptırılacak izometrik kasılıp bırakma hareketleri, cinsel organdaki kan dolaşımını hızlandırıp güçlendirerek duyarlılığı ve cinsel isteği arttırır. Yapılan araştırmalarda sportif egzersizlerle bu tür hareketlerin PC kasını güçlü ve duyarlı hale getirerek büyük zevk verdiği tespit edilmiştir. Bu hareketler ayrıca idrar kaçırmayı da önler.

- Çeşitli beslenme katkıları ve ergogenikler erkek ve kadın libidosunu olumlu etkiler.

- Sportif çalışmalar kadınlarda menopozu geciktirir veya daha sağlıklı geçmesine yardımcı olur vs.
Bu arada çok aşırı diyetin ve sporun tüm bu yararları ters yönde etkilediği de bir gerçek.

Bu takdirde; vücut rezervleri tükenmekte, yağsız diyet sonucu hormonlar yeterli çalışmamakta, kandaki glikojen seviyesi düşmekte, vitamin ve mineraller azalmakta, metabolizma yavaşlamakta, yararlı fonksiyonlar yerine sürantrene, yorgunluk, vücutta süt asidi "Laktik Asit" birikerek sinirlilik yapmakta ve tüm bunlar da cinsel açıdan geçici isteksizliklere ve sağlık sorunlarına neden olmaktadır.
Bunları Okudunuz mu?
Bitkisel Afrodizyaklar: İşte Doğal Sex İlaçlarınız

Bitkisel Afrodizyaklar: İşte Doğal Sex İlaçlarınız

Eşinizin ya da sevgilinizin performansı giderek düşmeye mi başladı? Hemen moralinizi bozmayın. Bu yazımızı okuyun.

Zayıflama İlaçları Zararlı mı? Nasıl Kullanılmalı?

Zayıflama İlaçları Zararlı mı? Nasıl Kullanılmalı?

Piyasada çeşitli grup ve markalarda birçok zayıflatıcı var. Hangisi nerede ve nasıl kullanılır? Nasıl etkiler? Doğru kullanım şekilleri nelerdir?

Spor Yaralanmalarında Önlemler

Spor Yaralanmalarında Önlemler

Hedeflere ulaşmak için vücudu çalıştırmak, çoğu zaman, daha ileriye gidebilmek için zorlamak gerekir. Ancak bu zorlamalar bazı yaralanmalara yol açabilir…

cinsellik, spor ve cinsellik, cinsellik ve spor, egzersiz ve cinsellik, sporcular için sex, sex, spor ve sex, sex ve spor, sporcu seksi,

Yorum Yazabilirsiniz

(E-postanız Yayınlanmayacaktır.)
Karakter  Kaldı

Yorumlarınız & Sohbet

Bu İçeriğe Henüz Yorum Eklenmemiş. İlk yorum yazan siz olun.

© 2020 - Sporeva.com
Gizlilik İlkemiz Hakkımızda İletişim

Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz!

Web Tasarım