logo
Sağlık   18.895

Steroidle Gelen Yalancı Vücutlar

Paylaş:

İşte zamanının bir numaraları. Dünyaca ünlü kas yığınları. Anabolik steroidlerle yapılan yalancı vücutlar geldiği gibi hızla gidiyor. Sözün bittiği yerde bazen resimler çok şey anlatır.Kevin Levrone:
1992, 1995, 2000 ve 2002 Mr. Olympia 2'ncisi. 1994 Arnold Classic 1'incisi. Değişik ülkelerde yapılan body building grand prix birincilikleri var. İşte eski şampiyonun eski ve yeni hali. O muhteşem kaslar nereye gitmiş? Sokaktaki herhangi bir adamdan farkı kalmamış. Şu ikinci haliyle yanınızdan geçse tanır mıydınız?Dorian Yates:
1984 Mr. Birmingham 1'incisi olarak ilk birinciliğini aldı. 1991 yılındaki Mr. Olympia 2'nciliğinden sonra 1992 de çıktığı birincilik kürsüsünden tam 6 kere üst üste şampiyon olarak inmek bilmedi. Şimdilerde 85 kiloya düşmüş. İşin iyi tarafı şu. Dorian bu işi yıllarca bir numara olarak sürdürdü. Egosunu tatmin etti ve sağlığından olmadan bıraktı. Şimdi normal insan gibi sporunu yapıyor. Vücudunu steroidten temizledi ve normal sağlıklı yaşamına döndü. Steroidi ise asla önermiyor.
Lee Priest
1989 ve 1990 da Mr Australia olarak ilk birinciliğini aldı. Mr. Olympia'da 9 ve 6'ncılıkları var. Dünyaca ünlü Lee'nin sezon ve off sezon hali karşınızda.Shawn Ray
1988 yılında başlayan Mr. Olympia macerası 2002 ye kadar sürdü. Türkiyede salonlarda posterleri en çok asılan, belki de en estetik sporcuların başındaydı.
Resimlerine bakıp onun gibi olmaya özenmeyenimiz yok gibiydi. Arnold Classic'te birinciliğe Mr. Olympia'da ikinciliğe kadar çıktı. 2005 te Türkiye'ye geldiğinde
seminerini izlemek ve kendisini görmek için koşmuştuk. Ama gördüğümüz bir hayal kırıklığıydı. Eski şampiyon şimdi eski resimleriyle avunuyor.Bunların isimlerini bilmiyoruz. Body'ci bir köpek ve boğa :)
Nasıl bir egzersiz ve beslenme programı uyguluyorlar bilmiyoruz.
Onlarında haline bakılacak olursa bu işi bizden iyi bildikleri kesin :)

Resimler herşeyi anlatıyor. Evet anabolik steroidler kısa sürede büyük kas gelişimleri yapıyor. Steroidle kas yapanlar övünmeyin!
Sizin yaptığınızı yapmak için bu işin duayeni olmaya gerek yok. Bakın hayvanlar bile yapabiliyor sizin yaptığınızı. Bırakın 3 günde sönecek olan şişmiş kaslarınızla şişinmeyi de şu sporu hakkını vererek ve yaşam boyu sağlık ve estetik için yapın.

Steroidlere özenen sporcu arkadaşlar: Salonlarda size steroid teklif edenlerden uzak durun. Sağlık kaybedilince diğer herşey boş.
İşte steroidle gelen yalancı kasları gördünüz. Bırakınca balon gibi sönüyorlar. Bu da yaşam boyu sizi steroide bağımlı kılıyor. Bırakınca hızla gerileme
psikolojik olarak büyük olumsuz etki yaratıyor ve her geçen gün biraz daha steroidin esiri oluyorsunuz.

Türkiyede de eskiden yarışmalara katılmış, dereceler almış sporcuları görüyoruz. Şimdi halleri sokaktaki herhangi bir adamdan beter.
Yaşam boyu kendinize baktıracak kadar estetik olmak istiyorsanız gerçek kas sahibi olun ve sağlıktan ödün vermeyin. Düzenli egzersiz ve doğru beslenme
rehberiniz olsun. Gücünüz ve güzelliğiniz ömür boyu sizle kalsın. İşin sırrı Yaşam boyu bilinçli spor.
Dikkat! Sağlık bölümündeki yazılar, sağlığı koruyucu ve geliştirici nitelikte, toplumu bilgilendirmeye yönelik içeriklere yer verecek şekilde hazırlanmaktadır. Tedavi yöntemleri sadece bilgi amaçlı olup teşhis ve tedavi ancak konunun uzmanı hekimlerin hastayı muayenesi neticesinde hekim veya yetkili sağlık personelleri tarafından uygulanır. Kesinlikle doktora danışmadan hiçbir internet sitesindeki bilgiye dayanarak teşhis ve tedaviye başlamayınız.
Bunları Okudunuz mu?
Kötü Beslenme Alışkanlıkları

Kötü Beslenme Alışkanlıkları

Kötü beslenme alışkanlıkları hem görünümünüzü hem sağlığınızı etkiliyor. Hayat kalitenizi düşürüyor.

Gıda Takviyelerine İnternet Yasağı

Gıda Takviyelerine İnternet Yasağı

Gıda takviyelerinin internetteki tanıtım yazılarına Tarım Bakanlığından denetleme geldi. Yeni denetim yöntemi, web taraması.

Body Building Hakkında Önyargılardan Kurtulun

Body Building Hakkında Önyargılardan Kurtulun

Body Building hakkında pek çok şehir efsanesi vardır. Bilen de konuşur bilmeyen de. Sebebi bazen cahillik bazen kıskançlık. İşte halk arasında sıkça duyduğunuz safsatalar ve gerçekler.

steroid, steroid zararları, yalancı vücut, anabolik steroid, steroidler, büyük kas,

Yorum Yazabilirsiniz

(E-postanız Yayınlanmayacaktır.)
Karakter  Kaldı

Yorumlarınız & Sohbet

Sinan Akgoz     13.11.2013
son resimdeki hayvanlar myostatin hastalıgından muzdarip.
levoo     26.09.2013
Sacma sapan bi yazi olmus sanki adamlar saglik icin yapiyolar isleri buydu ve emekli oldular 75 yasinda hala define formda dolasan eski sporcular var buda bir meslektir bir tutkudan ziyade profesyonel sporculuk bunun da sonu var her meslekte olduğu gibi.
by.mhp.bozkurt     14.11.2012
O kadar da değil, Steroid kullanın demiyorum hiçte kullanmadım ama ilaç al şiş değil. 2-3 ayda olcak işte değil ilaca baslayanlar cok daha sıkı cok
© 2020 - Sporeva.com
Gizlilik İlkemiz Hakkımızda İletişim

Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz!

Web Tasarım