logo
Sağlık   17.793

Steroidlerle Genetik Yaratıklar Ortaya Çıkıyor

Paylaş:

Sitemizin sloganı Yaşam Boyu Bilinçli Spor. Doğru beslenme ve egzersiz bilgileri ile sağlıklı bir vücuda ve estetik bir görünüme kavuşma. Doğru olan bu. Günümüzde ise Body Building steroidle birlikte anılmaya başladı. Yarışmalarda ne kadar estetik göründüğü değil de ne kadar büyüdüğüne bakılmaya başlanması sporcuları dopinge itti. Bu satırların yazıldığı tarihte Body Building federasyonumuz dopingten cezalı olduğundan yarışma düzenleyemez durumdaydı.

Mr.Olimpia gibi yarışmalarda artık insan olmaktan uzaklaşmış sporcuları görüyoruz. Bu spor giderek insan genleri ile oynayan steroidlerin bir yarışı haline gelmiştir. Sanki sporcular değil de steroid üreten firmalar yarışıyor. Hangi sporcunun kürü daha etkiliyse o daha fazla gelişiyor.

Çok bilinen ve ülkemizde yaygın olarak kullanılan Sustanon, Primabolan gibi dopingler artık çok masum kaldı. Kalçadan yapılan iğnelerin yerini direkt olarak kasa vurulan yüksek dozda iğneler aldı.

Bu sporu yapanları bekleyen en büyük tehlike, salonlarda yanınıza gelerek steroidle nasıl da geliştiğini, steroidsiz birşey yapılamayacağını söyleyen kullanıcılar ve sözde hocalardır.

Kendini hoca sanan ve steroidle kılıksızlaşmış kişiler ne yazık ki salon sahibi veya hoca olarak bu sporu iğrençleştiriyor. Sporcular, anneler, babalar bu konuda dikkatli olmalıdır. Sporcular, bir salonda size steroidi övüyorlarsa oradan uzaklaşın. Anneler babalar, çocuğunuzun gittiği salonu siz de denetleyin. Çocuğunuzu bu konuda uyarın.

Sık yapılan şu yanlışı yapmayın. Protein tozları ve sporcu gıda takviyeleri Steroid değildir. Bunları da yeterli ve doğru şekilde kullanmalısınız. Vücudunuzun günde 100 gr proteinde ihtiyacı varsa 100 gramını da protein tozundan almak gibi hatalar yapmayınız. Bunun yüzde 70'ini doğal gıdalardan normal yemeklerinizden almalısınız. Eğer 100 gr proteini zaten bu yolla alabiliyorsanız protein tozuna da gerek yoktur. Besinlerin içerdiği protein oranlarını Beslenme bölümümüzdeki Besin Değerleri tablosundan bulabilirsiniz.İnsan vücudundaki kasların belli bir büyüme ve genişleme oranı vardır. Her insanın da metabolizması farklıdır. Doğru beslenme ve egzersiz teknikleri ile metabolizmenıza uygun ve doğal yolla ulaşabileceğiniz büyüme oranına gelin. Bu birkaç yılınızı alacaktır. Sabırla çalışın. Egzersizi, büyük ağırlıkların altında ezildiğiniz bir işkence olarak uygulamayın. Her sette son iki veya 3 tekrarda sizi biraz zorlayacak ağırlıklarla çalışın. Hemen birşeyler beklemeden çalışmanızı düzenli olarak devam ettirin. Kaslarınız büyüyüp güçlendikçe sizden daha fazla ağırlık talep edecektir. Birkaç ay önce kaldırdığınız ağırlık size kuş gibi gelecektir. İşte o zaman zaten kendiliğinden siz artıracaksınız. Salonlarda büyük ağırlık kaldıranlara özenmeyin. Siz kendi işinize bakın. Sitemizdeki beslenme ve egzersiz programlarını düzenli olarak inceleyin.

Steroidler vücutta su tutarak kasların olduğundan büyük gözükmesini sağlar. Bu durum sporcunun hoşuna gider. Çünkü zahmetsizce büyüme elde etmiştir. Ancak onu kas sanmaktadır. Steroidi bırakınca o halinden eser kalmaz. Bu durumda depresyon ve panikleme başlar. Steroid almazsa artık büyük bir adam değildir. O zaman devam etmelidir. Aynen bir uyuşturucu müptelası gibi artık steroidin kölesi olur.

Yakında üstteki gibi sporcular göreceğiz. Çünkü tüm uyarılara rağmen insan genleri ile oynayan Steroidler daha da güçlenerek devam ediyor. Peki sağlıklı mı? Estetik mi? Genetik yaratıklar ortaya çıkarmanın sporla ilgisi nedir Bunlara özenmeyin. Erkek veya bayan olsun hiç kimsenin görmekten hoşlanmayacağı, iğrenerek bakacağı bir vücudunuz olmasın. Sağlıklı ve estetik olun.

Bu yazımızda Steroid konusuna kısa bir giriş yaptık. Devam yazılarımızla bu konuyu ele alacağız. Ancak hiçbir zaman kür tarifleri vermeyeceğiz. Sözde steroide karşı çıkan ama altında Aslında Biz Steroidi Hiç Önermiyoruz ama ille de yapacak olanlar hiç olmazsa doğru yapsınlar diye söze başlayıp steroid kür tarifleri verenlerden olmayacağız. İstemem yan cebime koy şeklinde cümleler olmayacak. Bu nedenle kür tarifi arıyorsanız doğru adres burası değildir.

Biz kısaca şunu söylüyoruz. Steroidi asla kullanmayınız. Felsefeniz, Yaşam Boyu Sağlık ve Yaşam Boyu Bilinçli Spor olsun. Nasıl ki yemek yiyorsanız, TV izliyorsanız, sex yapıyorsanız, haftada 3- 4 gün egzersiz yapmak ta sizin yaşamınızın bir parçası olsun. Egzersizler bir eğlenceye dönüşsün işkenceye değil. Diyetler değil, doğru beslenme sizin ömür boyu uygulayacağınız yeme şekliniz olsun. Yaşamdan ve spordan zevk alın.
Bunları Okudunuz mu?
Mineraller ve Madensel tuzlar

Mineraller ve Madensel tuzlar

Mineraller, vücutta yapılamayan ve doğal olmayan maddeler olup, yiyeceklerle alınması gerekli maddelerdir. Vücuttaki süreçleri ve olayları düzenlerler.

Vitaminler Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Vitaminler Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Genelde günlük iyi bir beslenme programı, vitamin gereksinmesini karşılamakta ise de, aktif sporcuda ve yarışmacıda, vitamin ihtiyacı daha fazladır.

Suyu Önemseyin ve Asla İhmal Etmeyin

Suyu Önemseyin ve Asla İhmal Etmeyin

Su vücudun gereksinim duyduğu en temel besin olup, yaşam için oksijenden sonra en önemli ögedir. Besinin vücutta taşınmasını sağlar, vücut ısısını düzenler.

steroid, zararları, steroid nedir, sustanon, primabolan, yan etkileri, steroidler, beyin kanseri, nesfes alma sorunu, kalp krizi, tümor, böbrek hastalıkları, testis, eklem,
Dikkat! Sağlık bölümündeki yazılar, sağlığı koruyucu ve geliştirici nitelikte, toplumu bilgilendirmeye yönelik içeriklere yer verecek şekilde hazırlanmaktadır. Tedavi yöntemleri sadece bilgi amaçlı olup teşhis ve tedavi ancak konunun uzmanı hekimlerin hastayı muayenesi neticesinde hekim veya yetkili sağlık personelleri tarafından uygulanır. Kesinlikle doktora danışmadan hiçbir internet sitesindeki bilgiye dayanarak teşhis ve tedaviye başlamayınız.

Yorum Yazabilirsiniz

(E-postanız Yayınlanmayacaktır.)
Karakter  Kaldı

Yorumlarınız & Sohbet

Bu İçeriğe Henüz Yorum Eklenmemiş. İlk yorum yazan siz olun.

Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz!

Web Tasarım