Yeniliklerden Haberdar Ol
Üye Girişi   /   Yeni Kayıt

Hızlı Kas Gelişimi İçin Neler Yemeli?

Hızlı Kas Gelişimi İçin Neler Yemeli?

Eğer hızlı kas yapılanması istiyorsanız günlük gıda alımında mutlaka % 15 kadar bir artış yapmalı veya 500 kalori fazla almalısınız. Burada hangisi daha az ise onu kullanın.

Burada ki günlük alım hergün anlamındadır, fakat mutlaka egzersizle desteklenmelidir. Temel unsur öğün sıklığının arttırılması ve beslenme maddelerinin çeşididir.

Kilo alma çabaları da aynı kilo verme kuralları gibidir. Burada da bilimsel kuralları uygulamak ve kilo vermede olduğu gibi yavaş kilo alınmasını hedeflemek önemlidir.

Araştırmalara göre bir sporcunun kilo kazanması haftada 300- 600 gram civarında olmalıdır. Bunun aşağısı veya yukarısı pek iyi sonuçlar vermemektedir. Bunun için temelde, genel olarak günlük enerji gereksinimine ilave edilecek 1000 kalori fazlalık yeterli olacaktır. Beslenmeye gereğinden fazla yer vermek ise, lüzumsuz yağ birikme sorunu yaratacaktır.

Burada amaç kas kitlesinin artmasını sağlamaktır. Bu nedenle kilo artışı, uygulanmakta olan diğer sporla birlikte yürütülürse sağlıklı ve verimli olacaktır. Aksi halde fazla kalori alımından dolayı sağlanan kilo artımı, hızlı kas yapılanması yerine yağlanma sorunu yaratacaktır.

Aldığınız hayvansal proteinler ( Et,süt, yumurta vs.) yüksek değerde amino asitler içerdiklerinden, hızlı kas yapılanmasında vazgeçilmezdir.
Şunu daima bilmenizde fayda var: hayvansal proteinler, soya ve bitkisel proteinlerden daha çabuk ve hızlı kas yapılanması sağlar.

YAĞLAR ; bütün beslenme programlarında kötü kişi ilan edilmişlerdir. fakat doymamış yağ alımını kalp rahatsızlıklarını da önlemek amacıyla belirli oranlarda mutlaka almak gerekmektedir. Fakat Bunun da bir diyette alınan toplam kalorinin %21'inin üzerine çıkması mahzurludur.

Yağ alımı konusunda çok önemli bir bilimsel tespit de vardır ; Günlük alınan toplam kalorinin belirtilen oranlarla yağdan karşılanması erkeklerde Testesteron seviyesini de arttırmaktadır. Testesteron ise kas yapılanmasında olumlu rol oynayan erkeklik hormonudur.

PROTEİNLER
Aldığınız hayvansal proteinler ( Et,süt, yumurta vs.) yüksek değerde amino asitler içerdiklerinden, hızlı kas yapılanmasında vazgeçilmezdir.
Günlük ne kadar proteine gereksinim olduğu hep merak edilmiştir. Normal alım değerleri vücut ağırlığının kg.'ı başına 0.8 gr. olduğu halde, Hızlı kas yapılanması için alımınız vücut ağırlığınızın kg.'ı başına 1,5 - 2 gr.olursa hızlı kas yapılanması için iyi adım atılmış olur. Bu miktarlar ihtiyaca ve metabolizma özelliklerine göre arttırılabilir. Buna göre 70 kg.lık bir vücut ağırlığına sahipseniz günlük protein alım miktarınız; 105 gr. ile 140 gr. olmalıdır. Bu miktarı gün içinde 6 eşit miktara bölmeniz faydalı olur.Yani 140 gram aldığınızı kabul edersek 23- 24 gramlık altı öğün alınacaktır.

Gelelim Karbonhidrat alımına: Karbonhidratlar, meyvelerde, bütün sebzelerde ve tahıllarda bulunurlar. Hem antrenman öncesi ve hem de sonrası kasın hızlı yapılanması ve onarımı için enerji sağlarlar.

Ne kadar almak gereklidir ?
Çabuk ve yağsız kas yapılanması için günlük gıda alımının kalori olarak % 30 - 50'sinin karbonhidratlardan oluşması gereklidir.

ANTRENMANDAN ÖNCE YİYİN!

Bu tabir size şaşırtıcı gelebilir. fakat hızlı kas yapılanmasında iki yol vardır. Birincisi kas yapılandırmak için yemek yersiniz. Diğeri ise kas yaparken onların ayrıntılanmasını şimdilik engellemek için de yersiniz.

Bu yol kas dokusunun daha fazla zarar görmesini engelleyen bir yoldur. Bu arada antrenman öncesi yediğiniz yemekle aldığınız karbonhidratlar size enerji sağlar.

Eğer karbonhidrat alımınız yeterli olmazsa, vücudunuz enerji gereksinimini kaslarınızdaki proteinleri çözerek ayrılan amino asitleri kullanacaktır. Bu da hızlı kas yapılanmasını önleyecektir.

ANTRENMAN ÖNCESİ EN MÜKEMMEL YEMEK

Küçük bir meyva suyu veya meyva ile birlikte süt veya yoğurtla karıştırılarak ve üstüne bir servis kaşığı protein tozu ilave edilerek yapılmış yemektir.

Yağlı ve Lifli gıdalar hazmı yavaşlattığı için antrenmandan önce alınması sakıncalıdır.

Büyüme çağında spor yapanlarda ise hızlı kas yapılanması için beslenme daha çok önem kazanmaktadır. Aileler genellikle çocuklarının spor yaptığını düşünerek düzgün ve çeşitli besinler içeren sofralar hazırlarlar. Fakat aile yaşantısı düzenli olmayan yetişme çağındaki sporcular tek yönlü dengesiz beslenme alışkanlıkları ile karşı karşıya kalırlar.
Örneğin sandviçler, hamburger, lâhmacun, tost vs. gibi yiyecekler temel besin haline gelmektedir. Hatta normal aile yaşantısı olanlar dahi bu tür beslenme alışkanlıklarını sürdürmektedirler. Bu durumlarda dahi beslenmenin mutlaka protein içeren yiyeceklerle takviye edilmesi gereklidir.

Bunların dışında yiyeceklerin mutlaka temiz ve beklememiş olması, vitamin içeriğinin de korunmuş olması çok önemlidir.

ANTRENMANDAN SONRA DA YİYİN!

Genelde yoğun geçen bir antrenmandan sonra büyük ölçüde açlık hissi duyulmaktadır. Bu durumda hemen protein ve karbonhidrat içeren bir gıda almalısınız.
Bu fırınlanmış patates, suda haşlanmış pirinç, ekmek gibi çabuk ve kolay hazmedilir ve antrenmandan sonra sadece günde bir kez uygulayacağınız bir yemek şekli olacaktır.

Egzersizlerden sonra kaslar insüline karşı daha duyarlıdır. İnsülin, kasın büyümesi, onarımı ve yakıtı için ihtiyacı olan karbonhidrat ve proteinlerin vücut sistemlerine çabuk geçişini sağlayan anabolik bir salgıdır.

Daha hızlı sindirilen karbonhidrat cinsi çok çabuk kana karışır ve insülin vasıtasıyla vücut onları daha çabuk kullanır.

ANTRENMAN SONRASI EN İYİ DİYET YEMEĞİ

Çabuk kana karışan karbonhidrat ve protein içeren bir bileşimden oluşan toz şeklinde bir gıda katkısı kullanın.

Lezzetli gıdalardan uzak durarak, 2- 3 saatte bir hafif ve sağlıklı besinler alın. Fındık, fıstık, kuru yemiş hem saf ve hem de daha konsantre gıdalardır. Herhangi bir hazırlık gerektirmezler. Yine de poşetlenmiş bir şey yeme ihtiyacını duyarsanız kepekli buğday ekmeğinden yapılmış içinde fıstık yağı veya jeli olan sandeviç alabilirsiniz. Veya krem fıstık sürülmüş ekmek dilimi yiyebilirsiniz. Herzaman elinizin altında elma bulunsun. Onun içindeki Peetin maddesi sizin gün boyu herşeye dolu dolu iştahınızın olmasını sağlayacaktır.

YATMADAN ÖNCE DE YİYİN!

Eğer kilo kaybederken bile hızlı kas yapılanması sağlamak istiyorsanız, uyurken kas dokusunun ayrıntılanmasından vücudunuzu korumalısınız.

Bu amaçla yatmadan evvel iyi planlanmış hafif bir yemek, sizin gece yarısı yataktan kalkarak dolapta kuzu kuzu duran çıkolatalı pastayı midenize indirmezi engelleyeceltir.

Bu yöntem hızlı kas yapılanmasında size yardımcı olacaktır. İster kilo düşerek hızlı kas yapılanması, ister kilo almak için olsun bu hafif yemekte 500 kalori sınır olarak kabul edilmelidir. Yarım kap dondurma, ek olarak biraz

fındık ve meyve, günün sonunda uygun ve iyi bir yoldur. Ancak bu yemeği çok yüksek protein olarak uygulamayın. Çünkü bundan sağlayacağınız aşırı enerji, beyninizi zorlayacak, gergin rüya ve uykusuzluğa neden olacaktır.

NOT ALMAYA ALIŞIN !

Bir takım matematiksel formuller, yani kilo başına şu kadar protein, bu kadar kalori falan yerine, gün içinde pratik olarak yediğiniz her şeyi hesaplayın. Doğru olan da budur. Gerçekten, bir ölçü kabı alın ve ne kadar tahıl yediğinize bakın. Yediğiniz tavuk göğsünün dilimini veya ağırlığını hesap edin ve sonra da sandeviçin içine yerleştirin. Sonra bunun üzerine muzları, kuru kayısıları ve kit- kat barları ilave edin. Şimdi hepsini alt alta yazın ve toplamını hesaplayın. Bu şekilde ne kadar yediğinizi bilirseniz, durumunuzun 75- 80 santimlik bele doğrumu, yoksa çok büyük ve yüksek bir hacmın indirimine mi gittiğini daha iyi anlayacaksınız.

Sonuç olarak, plan dahilinde ne kadar protein, ne kadar karbonhidrat, ne kadar yağ gereksiniminizin olduğunu hesaplayarak öğrenin.

Gereğinden çok miktarlar ve hesap dışı birşeyler varsa eksiltmelisiniz. Eğer eksiltmeniz gerekiyorsa, ne kadar ihtiyacınızın olduğunu not edin.

Şimdi sporcular için aşağıda günlük tüketime göre örnek bir beslenme tablosu verelim:

Süt Gurubu: Süt, peynirler, yoğurt, 4 bardak süt veya eş değerleri

Et Gurubu: Dana ve koyun etleri, kümes hayvanları, balık, kuru fasulye,nohut, mercimek,fındık, ceviz Günde üç veya daha fazla tabak ( Büyük ve zengin bir tabak ve et miktarı da en az 200 gr.)

Sebzeler: Koyu yeşil, açık yeşil, sarı sebzeler, patates. Günde üç veya daha fazla tabak

Meyveler: Narenciye, elma, domates vs. Günde üç veya daha fazla

Ekmek, tahıl ve hububat: Ekmek, makarna, pilav. Günde dört veya daha fazla tabak ( 3 dilim - 120 gram- ekmek, bir tabak hububata eşdeğer kabul edilir.)

Geri Ok Geri Dön

Spor Fırsatları
Fitness ve Bodybuilding Giysileri

YORUM YAZ


E-postanız Yayınlanmayacaktır.


Karakter  Kaldı

BU KONU HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

hüseyin
arkadaşlar önceden hep yük kaldırdım ve bu yüzden sağ kanadım sol kanadımdan daha gelişmiş oldu bunları eşitlemem için ne yapmalıyım

yunus emre
boyum 173 kilo 57 kılom az ama çok yaglı yemekler yıyorum tabi bunun yanında karın kasıda çalıyorum ama çıkaramıyorum eger yaglı yemek yemessem çıkarmı ama yaglı yemek yemessemde zayıflıyabılırım dıye korkuyorum napmalıyım

Mehmet aslan
Arkadaşlar ben 18 yasnda. 1.70 boyunda ve 70 kilodaym gobegimden bıktım yllardr kas calsyrm evde ve bolca et ve sut ürünü almama rağmen meyve sebze yememe rağmen neden karn kaslarm oluşmuyor???

salih
Ben her antremandan sonra 2 yumurtayi kirar bir bardaga doldururum ve icerim, bu sizce yararli mi, faydali mi??

mehmet suphan görmemis
Boy 1.80 kilo 75 yas 15 2aydir fitnessa gidiyorum.bol sut icin ben sutle bayagi bir kas yaptim inanamiyom kendime 90dan75e dustum yag yok artik hepsi kas;)

burak
16 yasındayım spora yeni başladım (3gun)ıyı tavsıyeler

hakkıcan terzi
ben kaslarımı büyütemiyorum yemeyle ilgisi olabilirmi

Alihan
16 yaşındayım : evde kendi imkanlarımla kas yapıyorum,sizinde bana öneride bulunabileceginiz şeyler varsa sevinirim.

ilyas
Yasim 14 simdiden sağolum

murat
ben 18 yaşındayım 85 kiloyum ama sadece kilom karnımda ve bel çevremde birikiyo ne yapmam nasıl beslenmem lazım ?

Kısa
Ben 15 yaşındayım 5 ay dan beri BODY ile uğraşıyorum 50 kg yim ben 5 ay da cok değişiklikler elde ettim yaşıma göre hem de bunu protein tozu kullanmadan size bir tavsiye yiyebiliyorsanız her gün kırmızı et, yumurta beyazı yiyin ve bir de süt için.

harun
ben kiloluyum 13 yaşındayım kas yapmak istiyorum şimdiden teşekkürler

özgür
beyler denemekte fayda war olursa eyer allah razı olsun derim başkada söyliyecek bişey kalmaıyor zaten :D

bencede
valla arkadaslar herkez aklindaki sorunun cevabini biliyo o yuzden kafa yormayin isteyen yapar yapamayandada bi is vardir benden soylemesi..

Burcu Keleş
Birisi gaylerin neden çalışmadan daha düzgün vücuda sahip olduğunu sormuş. Öyle birşey yok. O tür erkekler fiziki özelliklere daha düşkün oluyorlar. Güzellik ve çekicilik onlar için oldukça önemli. Arkadaşlarımdan biliyorum. Düzenli olarak body yapıyorlar

Günde 1 saat
Öncelikle herkeze kolay gelsin. 18 e yeni grdm yaşıma göre kilom 53 braz düşük olsada 1 ayda etkisni gördüm Başlayalı bir ay oldu 22 lik dambılla sonuç elde edblrsnz ve sdce günde bir saat :) kol sabit ve mümkün oldgnda agr kaldrn seansları düşürn :)

semıh
slm benm bı sıkıntım var sımdı sag gögsüm ıce dogru sol gögsümde dısa dogru acaba vucud gelstrsem bı etkısı olurmu?

zehri hüseyin
ben fitnes yapiyorum protein ve creatin ve amino haplari kulaniyorum ama bir sorunum var mideme ari yapiyor ve barsaklarima hava oluyor hastaneye gitim kontroldan gectim doktorlar öyle dediler bana yardimci olursaniz cok memnun olurum tesekürler

MuhammedAli
Herkese merhaba! Ben 25 yasinda,1.90 boyunda ve 100 kiloyum. 2 yildir duzenli olarak spor yapiyorum ve inanilmaz bir gelisim elde ettim hemde proteinsiz.bol sut iciniz ve gunde en az 7 yumurta beyazi yemelisiniz ayrica cok meyve ve sebze tuketin aeo

bekir
çok güzel ama ne yiyeceğime karar veremedim yazmıyor

Mustafa
ben de 2009 yılında kısa zamanda kas yapmak için uğraştım nitekim yaptım. fakat spor bağımlılık olmalı, hayat tarzı yoksa çok zor ben 1 aydır tekrar başladım bu sefer yavaş ama emin adımlarla yürüyeceğim. sağlıklı beslenin :)

Yusuf
Bende biraz üçgen olmak istiyorum günlük çalışıyorum evde kendım yapıyorum aynı zamanda boxsorumde salonda azda olsa calısıyorum ama normal idmanım kadar güçlüyüm ama vucudum üçgen olmuyo yaş 20 boy 175 kilo 62 nasıl olun yardımcı olun sagolun .

Ali Aydın
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Benim adım ali, 19 yaşındayım, 1.78 boyndayım. 73 kilo. Yorumları okudum. Bazılarınız yalan söylüyor. Ayrıca 14 15 yaşındaki bir insanın boyu 1.80 olamaz. Neyse anlaşılan o ki. Kas yapmak istiyorsunuz. Vereceğim maddelere dikkat edin. GÜNLÜK. 1- Karın Kası: Mekik, 20 tane. 2- Kol Kası: Barfix, 40 tane, 9 kez aralıklı. 3- Bacak kası: Bisiklet, koşu, 2 km. Fazla kaslı olmaya çalışmayın, unutmayın yolda yürürken sizi yürüyen üçgen peynir sanarlar. :)

ferdi gökdemir
ben yiyiyorum yiyiyorum ama bir türlü irileşemiyorum bu zayıflığım içi herkes benimle dalga geçiyorlar bu da beni gururuma işliyor

uzun
yaşım 16 boyum 2 metre kilom 85 dengelimi bende kas çalışmak istiyorum neler çabuk kas yapar ?

kasım
1.80 boyum 60 kg yim boyuma göre kilo nasıl alabilirim kaslı olması için

Mustafa
16 Yasındayım Vücut Gelistirmeye Basladım. Bi Sitede Yumurta İcmek Kasları Daha Cabuk Gelistirir Diye Yazıyor du İctim Faydasını Gördüm. Denemelisiniz..

ENGİN TUNA
boy 183 kilo 78 yaş 48 vücut yapmak istiyorum nasıl bir çalışma önerirsiniz? Ayrıca protein tozu kullanabilirmiyim? Teşekkürler

osman
Arkadaşlar size Bi sorum olacak boyum 1.88 kilom 72 boyum kiloma göre ıyımı kotumu ve biraz alt yapım var spor salonuna gitsem ne kadar faydasını görürüm yardımcı olursanız sevinirim...

nurettin
yasim 13 boyum 174 kilom 81 ila 77 arasi omuz , gogus ve kollarm yuksek derecede gelismis gobek yok ancak karin kasilarim pek gelismis degil nasil gellistirebilirim ?

adem04
kaslarım çok çabuk çıkıyor eskiden inşaatta çalıştığım için galiba daha geliştirmek istiyorum ama çalışma zamanım yokk gerşi bndekiler bana yetiyor ama gene de çalışacam arkadaşlar bu işler çalışmakla olur azimle olur bol bol çalışın .

Talha yucel
Bazi gerizekali bilmeyen andaval insanlar vucudunuzu zorlamayin serpilsin demis .... arkadaslar boyle yorum uapanlarin cogu obezlikle sonuclanmistir ... yuzme yide yapin fitnessinizide yapin ... unutmayin saglikli bireyler saglik yiyiyecekler ve sporla olur yuzme dediginiz seyi her zaman yapamazsiniz o yuzden bu turlu sacma yorumlata aldanmayin 14 yasindaki kiz kardesjm . siz kaslarinizin daha belirginlesmesi icin kollatiniza agirlik vermeli ve alternatif bicaps dedigimiz hareketi uygulamalisiniz . dom tricaps gibi hareketlerde illaki var ... imkanlariniza bagli olarak gelisir bunlar ama unutmayin en iyi sporvularin hepsinde imkanlar olmamisti ... yontemler var elbette . kendinizi bilmeniz onemlidir . saygilar

Gamze
Ya ben 14 yaşındayım ve bir bayanım ; Kick boxsa gidiyorum ama kaslarımı daha fazla belirgin yapmak istiyorum. Bunun için önerileriniz nelerdir lütfen yardımcı olunuz şimdiden Teşekkürler.

Fatih Kartal
Arkadaşlar kol kası gelişimi için haftada kaç gün antreman yapıyorsunuz ? 1er gün arayla dinlenerek yapmam önerildi bana spor hocam tarafından. Sizce doğru mu ?

fılız fılız
dıyecegım su kı. buyume cagında olan sızler vucudunuzu zorlamayın. serpılsın vucutlarınız rahatca. proteın tozuda nedır. sakınha. ıyı beslenın. fast food yemeyın. bolca yuzun bısıklet kullanın. Kendı vucudunuzu sevın. baskalarına ozenmeyın. saglıklı olun

fılız fılız
Gencler merhaba. Benım 2 oglum var.16 yasında. Bırı fıtnessda vucut yapacagım dıye vucudunu yamuk yumuk hale getırdı. Dıgerı serbest bır halde sadece yuzme ve barfıks evde yapmakta. Fıtness yapmayan fılınta gıbı oldu. dıgerı vucut darmadagın.

Mustafa Dağcı
arkadaşlar, eyyy ustalar. merak ettiğim bir konu var. neden Gay ler vücut geliştirme ile ilgilenmesede vücutları çoğu vücut geliştirme çalışanlardan kat kat daha iyi ???? bunun bilimsel bir açıklaması varmı ?

ibrahim
17 yaşındaım 60 kilo 1.70 boyundayım bodyle uğraşmıyorum ama ağır işlerde çok çalıştığım için vücudum düzgün 60 şınavı rahat çekiyorum ama kaslarım yumurta şeklinde ne yapmalıyım

FATİH
Arkadaşlar benim kasım yumurta çıkıyor. ama ben Yumurta çıkmasını İstemiyorum. Bunun için nasıl çalışmam Gerek Mesaj atarmısınız.

uzman
oncelıkle arkadaslar burda okudugumda cogu kas yapmakta zorlandıgını soyluyor burda oncelıkle duzenlı beslenme ve duzenlı egzersız yapılmalı tabıkı ıstedgınız herseye 1.2 gunde ulasamazsınız normal calısma suresı 1 bılemedın 1.5 saattır.

Serhat
17 yasımdayım kaslarda sorunum yok ama boyum 1.70 . Uzaması ıcın ne yapmam lazım yardımcı olurmusunz?

kimliksiz
yorumların hepsini okudum neden hep 15-16 yaşındaki ergenler var anlamadım

burak
ben haftada 6 gün idmandayım ama sadece formumu koruyorum nerde hata yapıyorum anlamadım galiba az yiyorum :( protein tozu işe yarar mı ki? kendimi zorlamaktan her yerim sivilce oldu

musta
20 günde kasımın gelişmesini istiyorum

semih
ben sekız aydır badi yapıorum vcudmda omuzlar gögüs iyi oldu kanat ıyı arka kol ıyı yanlız on kol bıraz gögüse omuza göre zayıf duruyor duzenlı badi yapıorum protein kullanıyorum bca kullnanıyorum ve agır çalısıyorum acaba nerde eksiklık yapıyor

cihan
Yasim 25 spor salonuna falan gitmedim 21 tane barfiks cekiyorum bunu 30 nasıl yapabilirim?

Akarsu
Mekik calisiyorum ama hic kas cikmiyor yardim edebilirmisiniz

gukiz ozer
45 kiloyum 32 yasim karin kasi istiyorum ama kilo almak istemiyorum bu zayiflikta kas yapmam mumkun mu protein almam gerekir mi

Muhammed Yıldırım
18 yaşındayım 73 kg ve 187 cm 45 gündür Body Beast eğitim seti kullanıyorum. Kaslarım Belirginleşti ama daha fazla şişirmek ve sağlamlaştırmak için ne yemeliyim. Fazla masraflı olmazsa da sevinirim.

murat
yaşım 15 kg 54 boy 1.64 ben badiye yeni başladım ve badi hareketlerini çok rahat bi şekilde yapıyorum 35 şınav 40 mekik 5 kgluk dambılla çalışyorum ama nasıl beslenecemi bilmiyorum günlük yemek listesi verirseniz sevinirim

Emre dağ
bende görünür gibi ama biraz daha çekmem gerek galiba kilom 78 yaşım 16 lise 2 ye gidiyorum boyum 1.81 günde üç set ve 12 12 12 çekiyorum 45 saniye dinleniyorum sizce eksik birşeyim varmı yapmadığım onuda sormak isterim.

serkan
arkadaşlar bende boady buailding yapıyorum 1 sene oldu daha önce sporsalonuna gittim 1 ay kadar sistemi öğrendim eve bitane benç press aldım 200 300 lira bişey bide dambıl takımı protein tozu ve amino asit takviyeside kllanıyorum braide pitt gibi oldum

cem keskin
15 yaşındayım 2 aydır bu sporla uğraşıyorum karın kaslarım belirginleşti her sabah kol kası karın kası çalışıyorum ondan sonra kahvaltı yaptığımda şişkinlik oluyor kendimi rahat bıraktığımda göbeğim çıkıyor bunu önlemem için ne yapmam gerek

kaslıolmak
boy 1.83 kilo 79 karın kası ve kol kası yapcam 2 tane dabıll var 4 kilo günde 3x12 defa uyguluyom dalbıllı karın kası icinde yarım mekik cekiyom 4 gün oldu başlıyalı 2 gündür kollarım deli gibi agrıyo acamıyom kollarımı

emirhan
yaşım 17 boyum 182 kilom ise 86 6yaşımdan beri sporla uğraşıyorum ama öğrenmem gereken şeyler var yardımcı olurmusunuz

mustafa
merhaba bn 16 yasindayim 90 kiloyum 2 yildir vicut gelistiriyorum sormak istediyim sey nasil gogus kaslarini buyutebilirim?

hadjcbjascbj
yaşım 15 kilom 55 boyum 1.74 haftanın 5 günü evde vücut çalışıyorum hergün zıplıyorum ve boy uztma egzersizleri yapıyorum yetişkin olduğumda boyum 1.90 olurmu

uğur
Öncelikle merhabalar ben 17 Yaşımda beri body yapmaktayım Yaşım Şu an 20 Yaklaşık 4 senedir Yapmaktayım Yani Şunu demek isterim kilo almak isteyenler yicek durmadan vermek isteyende kardiyoyu fazla tutucak amino asitler 5. 6 ayda kullanılır.

ugur uyanmaz
bende 2006 dan beri kickbox ile uğraşıyorum sadece besin ile olmaz arkadaşlar ağırlık kaldırıcaksınız sıkı idman yapıcaksınız canınız yanıcak kaslarınız ağrıyacak öyle kolay iş değil yani

ahmet 41
Arkadaşlar kaslarınızı genişletip kilo almak istyorsanız iki adet danbıll almanız yeter evde çalışarak çok iyi bi şekilde kaslarını genişletebilirsiniz bunları yaparken çok iyi beslenmelisiniz günde en az 5 öğün kalorisi yüksek besinler almanız tavsiye edilir.

Ethem
Merhabalar. Ben 16 yaşındayım 1.73 kilom 70 . Spor yapmayı cok ıstıyorum ama neler yapacagımı bilmıyorum.

begüm
yaşım 15 kilom 76 boyum 181 yeni kickboks a başladım kollarım güçlüü hem kilo vermek istiyorum hemde kaslarımı güçlendirmek ne önerirsiniz

jeck ockl
beyler benim karın kaslarım biraz gelişmiş belli olmaya başladı ama vucudum zaten üçgen ama kol kaslarım filan fazla yok normal bir yemek programı olan var mı yardım cı olsun

Bahadır
15 yaşındayım six pack ve triceps kaslarımı geliştirmek istiyordum sonra bunlar için spor salonuna gerk duymayacağımı anladım 81 kilodan 72 kilodayım boyum 1.80 düzenli beslenin ve bu işin sırrı sabır 1 kere bile gecikmeyin şimdisixpack adonisomuz va

Kaan Akalın
benim fazla kilom var. spor yaparken nasıl beslenmeliyim?

doğan
arkadaşlar akıl vermek gibi olmasın bilmeyen arkadaşlar her sabah 1 bardak süt ün içine 2 çay kaşığı bal 1 tane çiğ yumurta katıp içip yarım sat koçu yapıp kaslara çalışabilirsiniz

can gunerturk
Beyler ben. 14yasindayim 50kiloyum boy163cm. 3-4ayda vucutum baya sekillendi kol karin vb. Sizlere onerim cok kilo alirsam onlar kas olur diye bisey yok yukarda bi gerizekali 10kg la setsiz kasa kasa calisiyormus oyle sadece kaslarinizi parcalarsiniz

furkan
ben kareteciyim benim için kas yapmak çok kolay hergün 2 saat çalışmak yetiyor karbonhdrat almayı unutmayın antramandan sonra

Gökhan
Arkadaşlar bir kick box eğitmeni olarak sporcunun herşeyi düzen eğitim ve bunlara bağlı beslenme sisteminden geçer. Yanlış bilgilendirilerek sağlığınıza zarar verirsiniz uzman kişilerden eğitim ve bilgiler alın.

adnan
kaslı olmak istiyorum ama acele ne yapıym

Gökhan
Vucut sporu doğru beslenme düzenli uyku ve sıkı entermanla iyi bir yerlere gelmenizi sağlar arkadaşlar. oda bir sanattır şöyle düşünün ki bir arsa var ve siz bir ev inşa ediyorsunuz iyi bir evde yapmak içinde doğru malzeme kullanmanız gereklidir.

yunus
ben vücut geliştirmeye başlayalı 2 ay odu ve amino asit almaya karar verdim kilo almadan kas kütlesini geliştirmek için yeterlimidir

kamer
12 yaşındayım 35 kiloyum 1,51 boyum kısa olduğumu ve zayıf olduğumu düşünüyorum sizce yöntemler nelerdir

Paşa
Yaşım 18 kilom 80 boy 185 1 aydır sadece kol kaslarına çalısıyorum 10 kg ağırlıklarla. beslenme orta seviyede devam edersem kac ayda şekillenmiş kaslar tamamen olgunlaşır güzel bir görünüm alır.

bitanedişi
spor deyince de herkesin aklına body çalışmak gelmiş arkadaş. basketçi, tenisçi, badmintoncı ne bileyim benim gibi bi voleybolcu yok. body çalışanlara da laf etmiyorum yanlış anlamayın arkadaşlar

ilker
ben spora gidiyorum ve hergün tonbalığı ve proteinli besinler yiyorum ama karbonhidratı okadar tükkettiğimi sanmıyorum genede kas çıkar mı, problem olurmu?

burak
ben 17 yasındayım 3 yıl once de spor yapıyordum kıck box ılgılenıyordum aradada badı yapıyordum sonra bıraktım 2 yıl gıtmedım ıyıce vucut bıraktı kendını sımdı badıye basladım 2 ay oldu en cok neler yemelıyım...

hasan
yaş 16 kilo 50 arkadaşlar ben fırında çalışıyom 12 saat bisikletin üstündeyim eve giderken 5 saat uyuyorum ben ne kadar yemek yesem kilom gine aynı çünkü bisikletin üstündeyim o yüzde ben kilo bide kas yapmak istiyorum nasıl yaparım bana yardımcı olun

Ömer
Ye babam yee

kadirhan
arkadaşlar yorumlarınızı sorularınızı analizlerinizi okudum. bende sizin gibi bodybulding yapan sıradan bir sporcuyum senelerdir bu işle uğraşıyorum az çok tecrübelerimden edindiğim bilgilere dayanarak size önerim şudur iyi bir hoca bulun ;)

ramazan
ben 16 yaşındayım boy 1.78 kilo 78 omuzlarım ve göğüslerim çok kaslı ama biraz göbek var kaslarıma zarar vermeden göbeğimi nasıl eritebilirim

baran
yasım 24 kilo 84 boy 1.85 günde 2 saat falan spor yapıyorum sağlıklı bir şekilde kas yapmak istiyorum onun için ne yapmam gerekiyor

yasemin
kilo verip kas oranımı arttırmak istiyorum vücudumdaki yağ oranı çok fazla buna bir çare arıyorum ama et ve yumurta ağzıma sürmüyorum

kubilay çiçek
arkadaslar çok çalısmak çok yemek kaslarınıza zarar wermekten baska bi işe yaramayacaktır . antremanlarınızı set üzerinden azar azar baslayıp. ve onun dogrultusunda besınlerınızı çok öğünlerde azar azar yemenizi tavsiye ederim .

kemal karadak
oncelikle kilo alip kas yapmak istiyen arkadaslar, idmanlariniz kisa ve zorlayici olmali, yani kisa surede artik yapamayacak hale gelene kadar agirlik kaldirmalisiniz. Ayrica haftada en fazla 4 kez idman yapmalisiniz ve sik sik proteinli yemelisiniz

fırat
ben hergün süt ve et ürünleri tüketiyordum. 6 hafta düzenli spor yaptım şimdi karın kaslarım var kol ve bacakta bile kaslarım çıktı. artık herkese önerim bol bol et ürünü ve süt ürünlerinden yesinler ve düzenli mekik şınav barfix çeksinler

ONUR
18 yaşındayım 60 kiloyum yaklaşık haftada 3 veya 4 defa evdeki 30 kiloluk halterle set halinde egzersiz yapıyorum önüme geleni yiyorum fakat kaslarım oluşamıyor yardımcı olursanız sevinirim...

Emre karakelle
S.A. arkadaşlar ben size bir sey soracagım. benim yaşım=16 kilo=45 ben hem kilo alıp hem kas yapabilirmiyim hemde kilo alabilmek için neler yemeliyim? sorularıma cevap verirseniz cok cok sevinirim cevabınızı bekliyorum

nurlan
yas 15 boy 1.70 cekim 55 kilo ceki artirmak ve kaslari boyutmek istiyorum. bu yasda her mesq 3-4 saat spor yapiyorum . bunun zarari varmi ve ne yapmaliyim rica ederim mailime tavsiyyenizi beklerim

ozkan
Arkadaslar hepsi bos seyLer bunLar haftada 4 gun duzenLi sporunuzu yapin gunde 3 gun duzgun bir sekiLde besLenin ne kadar geListiginizi goreceksiniz

Bilal
yaşım 18 boyum 1.72 kas çalışmalarıma şimdi başladım gün de 10 mekik 10 şınav sabah ve akşam yapıyorum. koşulara başlamadım daha hazırlık yapıyorum şimdilik liflere zarar vermemek için acele etmemek lazımmış kas geliştirmeme yardımcı olacak varmı?

oğuz.
16 yaşndaym 55 kilo 1.71 boyum. Bacak ve kalcamda yaglanma var fakat buna karşin kollarm omuzlarm çok cılız kalça bölgesndeki yagları erıtip üst eksteremitelerde kas yapmak iştyrm ne yapmalym yardmcı olurmuşnz. oguzum96@gmail.com ulaşırsanz sevnrm.

Ahmet
Bir ögrenci için fazla masraflı :D

kenan
zaten 80 kg ım bu dediklerini yapsam sonumu göremiyorum spor yapmadan önce bu kadar yemiyordum ve bu haldeyim yapsam allah muhafaza :))

kerem
günde 6 saat çalışılmaz hiç bi faydası olmaz tam tersi zayıflatır. günde en az 4 gün olmak ve antrenman çalışma saatlerininde 1.5 saati geçmemesi gerekir. aynı zamanda yukarda açıklanan beslenme konularına da dikkat edilmedir. iyi beslenme ve disipli

Murat
Çok yararlı bilgiler bunlar. Paylaşımlarınız için sağ olun.

Onur Yapılı
İdman öncesi yoğurt mu yiyelim ? yoğurdun vücuddaki etkisini araştırmadınız heralde ?

spor hocası
gunluk 6 saat kas mı calısılır her seyden once yanlıs calısıyosun

Kazım
ben günlük 6 saat kas çalışıyorum kol karın omuz genişligi felan şimdi ne yemem lazımm

numan
Ya o kadar çalışıyorum ve biraz kiloluyum amino asit kullanıyorum kısa zamandır ama bir değişme olmuyor

ahmet ali
ye babam yee

Reklam
Fitness ve Bodybuilding Giysileri

Bu Bölümdeki Diğer Konulardan

Supplementler: Sporcu Besin Destekleri Hakkında Bilgiler

Supplementler: Sporcu Besin Destekleri Hakkında Bilgiler

Suyu Önemseyin ve Asla İhmal Etmeyin

Suyu Önemseyin ve Asla İhmal Etmeyin

Doğru Beslenme Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Doğru Beslenme Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Balık Tüketiminin Beslenmemiz ve Sağlığımız Açısından Önemi

Balık Tüketiminin Beslenmemiz ve Sağlığımız Açısından Önemi

Bazal Metabolizma Kas ve Yağ Oranınız İçin Çok Önemli

Bazal Metabolizma Kas ve Yağ Oranınız İçin Çok Önemli

İdeal Kilo Hesaplama Tablosu

İdeal Kilo Hesaplama Tablosu

Sponsor Ürünler / Sponsorumuz Bodydrom.com

Bizden Fiyat Almadan Sporcu Gıdası veya Giysisi Almayın. Size Özel İndirimler İçin WhatsApp'tan Yazın 0549 445 90 90
Sorumluluk Reddi Bir egzersiz veya beslenme programına başlamadan önce doktorunuza danışınız. Sitemizdeki bilgiler teşhis ve tedavi yerine geçmez. Korunma, belirtiler hakkında bilgilendirerek erken teşhisi sağlama gibi kamu yararına yöneliktir. Teşhis ve tedavi ancak kişinin, konunun uzmanı doktor tarafından görülmesiyle yapılabilir.

© 2002-2019
Bizi Takip Edin!